آیت الله آملی لاریجانی که به منظور گسترش مراودات حقوقی و قضایی به کشور عراق سفر کرده است، امشب و در پنجمین روز از این سفر پس از ورود به کربلا در جمع خبرنگاران گفت: 13 آبان روز اعتراض بر سلطه آمریکا است.


به گزارش باریش نیوز، آیت الله آملی لاریجانی که به منظور گسترش مراودات حقوقی و قضایی از شنبه هفته جاری به کشور عراق سفر کرده است، امشب و در پنجمین روز از این سفر پس از ورود به کربلا در جمع خبرنگاران با گرامیداشت فرارسیدن سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز 13 آبان اظهار کرد: روز 13 آبان روز اعتراض بر سلطه آمریکا است.

وی افزود: این روز، روز فریاد مردم بر علیه استعمار و سلطه آمریکا و مظالمی است که آمریکا در کشورهای مختلف خصوصا در کشور عزیز ما داشته است.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: باید برای اینکه پیام این روز را حفظ کنیم، این روز را گرامی بداریم.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امروز در جهان اسلام هرکجا آتشی به پا است، این به نحوی به آمریکا مربوط می‌شود و در آن دخیل است. در یمن، در عراق، در سوریه، در لبنان، در فلسطین و هرکجا آتشی است آمریکا نقشی در این مسئله دارد،‌ بنابراین باید اعتراض خودمان را نسبت به سلطه و فریب کاری،‌ مظالم آمریکا همواره داشته باشیم و پیام آن را برای همیشه نگه داشته باشیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این اعتراض‌ها مقابله با هر ظلمی را زنده نگه داشته باشد و به امثال آمریکا مجال ندهد که در کشور عزیز ما بخواهد دخالتی داشته باشند.