معاون هماهنگ کننده قرارگاه حمزه سید الشهدا شمالغرب از برگزاری یادواره سرداران و ۲۵۰ شهید اطلاعات شمالغرب کشور در ارومیه خبر داد.


به گزارش سرویس سیاسی باریش ،سردار حبیب شهسواری صبح  امروز  در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری یاد واره سرداران و ۲۵۰ شهید اطلاعات شمالغرب کشور گفت:این یادواره 10 آبان در حسینیه اعظم ثارالله ارومیه با حضور مسئولان کشوری و استانی و خانواده معظم شهدا برگزار می شود.

وی در ادامه گفت: این ۲۵۰شهید از پاسدار ان، سربازان استانهای  آذربایجان غربی و کردستان هستند که عمده آنها شهدای آذربایجان غربی اند که در ۳۸سال گذشته به فیض شهادت نایل  شدند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه حمزه سید الشهدا شمالغرب افزود: از خانواده این شهدا ۵۰۵مصاحبه گرفته شده  که از اقوام درجه یک و خانواده و دوستانشان تهیه شده است.

سردار شهسوار گفت: ازاین تعداد مصاحبه انجام شده و شهدای اطلاعآت به دلیل فراوانی درصد شهدا ۲۰شهید انتخاب و برای هرکدام کتابی تعریف شد و ۱۲جلد کتاب اماده شده رونمایی شده که در یادواره رونمایی می شود.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه حمزه سید الشهدا شمالغرب ادامه داد: از این  ۱۲ جلد چاپ شده ۹ کتاب متعلق به شهدای استان آذربایجان غربی و بقیه به استان کردستان تعلق دارد.

سردار شهسوار از رونمایی از دو پیکره شهدای اطلاعات استان در پارک ملت ارومیه و تهیه فیلم صد دقیقه ای از این شهدا خبرداد و اظهارداشت: پاسداشت مقام شامخ شهدا و ترویج ارزشهای ایثار و شهادت از مهمترین اهداف این همایش به شمار می رود.

وی در خصوص آخرین وضعیت امنیتی مرزهای منطقه گفت: با لطف حضرت حق و ولایتمداری و رشادت همه نیروهای نظامی و انتظامی و پای کار بودن مردم هیچگونه مشکل امنیتی نداریم و امنیت پایدار در کشور و مرزها برقرار است.

سردار شهسواری با بیان اینکه در حالی که شعله آتش ناامنی دامین گیر کشورهای همجوار است امنیت مطلوبی در اذربایجان غربی و کردستان وجود دارد اظهارداشت: در تمامی نقاط و در طول مرزهای ۱۲۵۰ کیلومتری استان های آذربایجان غربی و کردستان و در قله ها و ارتفاعات منطقه نیروهای قرارگاه با تلاش شبانه روزی و با صلابت، اقتدار و افتخار تمام  حضور دارند و در حال حاضر امنیت این دو استان کمتر از استان های مرکزی کشور نیست و چه بسا بیشتر است.