مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت:عدم توجه به معنویات علت اصلی کاهش ازدواج و افزایش طلاق در جامعه است.


به گزارش باریش نیوز،حجت الاسلام محمدباقر کریمی عصر امروز در نشست تخصصی هفته ازدواج در خصوص رعایت اصول انتخاب و ازدواج گفت : در دین بر تحقیقات اولیه ازدواج و موضوع آگاهانه آن  تاکید شده ولی اجازه بهانه گیری را به کسی نمی دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به پشتوانه های ازدواج گفت: برای مقدمات ازدواج پشتوانه های لازم است و باید با  کار واقدام فرهنگی جوانان را به امر ازدواج آگاهانه تشویق کنیم.

وی در ادامه به افزایش آمار طلاق اشاره کرد و گفت: با توجه به رشد و افزایش امار طلاق در جامعه هنوز  نتوانسته ایم در خصوص مقوله ترویج امر ازدواج موفق عمل نماییم.

محمد باقر کریمی  با تاکید بر امر مشورت در خانواده و تمکین همسران تصریح کرد : یکی از دلایل افزایش طلاق و کاهش ازدواج عدم توجه به معنویات و اعتقادات مذهبی در خانواده و جامعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی  با اشاره به رد مقوله دین گریزی درجوانان گفت: افزایش هیئت های مذهبی و حضورگسترده  جوانان در مراسم های اعتکاف وشب های قدر و دهه اول محرم و سایر  برنامه های مذهبی متناقض با این ادعا است.

وی افزود:: با توجه به مشکلات موجود اجتماعی و خانوادگی می توان گفت نباید انتظار حضور همه جوانان را در محافل مذهبی را داشته باشیم و در برخی موارد دین گریزی جوانان را داریم و دین باور معرفتی و زندگانی اجتماعی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اذربایجان غربی تاکید کرد : البته باید گفت در جوامع اهل سنت در برخی موارد پایه های خانواده و مقوله ازدواج قوی تر از مذهب اهل تشیع است.

حجت الاسلام داداش زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی در ادامه این  نشست تخصصی گفت : بعد از ازدواج ، همسران باید نسبت به هم سعه صدر داشته باشند و در امورات زندگی با هم همکاری داشته باشند.