تناقض‌ و دوگانگی بزرگ و آشکار در عملکرد دو سازمان بزرگ و تاثیرگذار آذربایجان غربی برازنده نیست!
  • 1397/2/23 13:51:00
  • 9516
باریش بررسی می‌کند؛

 تناقض‌ و دوگانگی بزرگ و آشکار در عملکرد دو سازمان بزرگ و تاثیرگذار آذربایجان غربی برازنده نیست!

بسیار جالب توجه است که یک سازمان بیمه گر که خود باید مشوق استقبال نشریان و خبرگزاری ها از بیمه باشد به نوعی دافعه در این راستا تبدیل شده و این قشر را به عدم استفاده از بیمه و قانونشکنی سوق می دهد.

سرویس سیاسی باریش نیوز؛ سازمان های بیمه گر خصوصا سازمان بیمه تامین اجتماعی همواره شرکت ها، تولیدی ها، کارخانجات و.... را ملزم به بیمه کردن کارکنان می کنند و در غیراینصورت اقدام به اعمال قانون و جریمه می کنند اما از سوی دیگر با اقدامات خود سنگ بزرگی را لای چرخ اقدام کنندگان به بیمه می گذارند‌‌. بدون هیچگونه شک و شبهه ای خبرنگاران جزو کم درآمدترین و مظلوم ترین قشر جامعه می باشند و به عینه و آشکار شاهد ضایع شدن حق خود در قبال بیمه نمودن خود هستند. موضوع و مبحث بیمهخبرنگاری یکی از مهم ترین دغدغه های خبرنگاران است. در این راستا مشکلات بسیار زیادی بر سر راه خبرنگاران آذربایجان غربی وجود دارد که مهمترین مورد عدم هماهنگی میان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی آذربایجان غربی است‌.

بر فعالان رسانه ای و خبری استان گواه و روشن است که هیچ یک از نشریات محلی و سراسری آذربایجان غربی دارای چاپخانه اختصاصی برای خود نیستند و قریب به ۹۰ درصد نشریات فایل های خود را جهت چاپ به شهرستان های اطراف علی الخصوص تبریز ارسال می کنند. حال در این میان یکی از نشریات استان درصدد آن برآمد تا جهت رعایت قوانین کارکنان و خبرنگاران خود را بیمه نماید اما متاسفانه "آقایان به اصطلاح مسئول سازمان تامین اجتماعی" حس و خوی عجیبی به خود گرفته و به نوعی چوب بزرگی را لای چرخ مسئولان این نشریه گذاشته و با اقدامات خود از رعایت قانون توسط این نشریه جلوگیری بعمل آوردند! 

بسیار جالب توجه است که یک سازمان بیمه گر که خود باید مشوق استقبال نشریان و خبرگزاری ها از بیمه باشد به نوعی دافعه در این راستا تبدیل شده و این قشر را به عدم استفاده از بیمه و قانونشکنی سوق می دهد.

در این میان نباید از بی مسئولیتی های مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گذشت چرا که وظیفه ذاتی پشت پشت میز نشینان این اداره رفع مشکلات رسانه ها است اما متاسفانه مسئولان مربوطه به جای آنکه تدبیر و تفکری در جهت رفع مشکلات بیاندیشند بسیار بی مسئولانه عمل می کنند و اقدامی انجام می دهند تا سنگ بر روی سنگ بند نشود‌ و به بیان دیگر وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند که این عمل سبب پدید آمدن انواع مشکلات برای فعالان رسانه ای استان می شود.

بایستی مسئولان بدانند که ده ها نشریه موجود در آذربایجان غربی دارای دستگاه چاپ نیستند. حال تکلیف چیست؟ سازمان هایی که چنین #موانعی را برای رسانه می تراشند باید این موضوع را نیز حل کنند که چگونه تمامی نشریات بدون درآمدی خاص مجهز به دستگاه های چندصد میلیونی چاپ شوند؟

حال نیاز مبرمی وجود دارد تا مسئولان هر دو اداره مذکور بدانند که وظیفه ذاتی آنان تشویق نشریات و سایر نهادها به رعایت قانون است و نباید نشریات را به سوی هنجار و قانون شکنی سوق دهند!

 

 


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.