وضعیت نابسامان خیابان عطایی پایانی ندارد
  • 1397/2/20 13:19:53
  • 9492
باریش گزارش می‌دهد:

وضعیت نابسامان خیابان عطایی پایانی ندارد

پوست کاهو، کلم، میوه های گندیده، کارتن و جعبه های انباشته در کنار جدول و پیاده روهای خیابان عطایی همراه با بوی مشمئزکننده اولین صحنه ای است که به هنگام عبور از عطایی نظر همگان را جلب می‌کند.

به گزارش سرویس اجتماعی باریش‌نیوز؛ پوست کاهو، کلم، میوه های گندیده، کارتن و جعبه های انباشته در کنار جدول و پیاده روهای خیابان عطایی همراه با بوی مشمئزکننده اولین صحنه ای است که به هنگام عبور از این خیابان که پرترددترین محل و خیابان برای شهروندان ارومیه محسوب میشود نظر هر رهگذر را به خود جلب می کند.

این منظره ناخوشایند در یکی از مهم ترین خیابان های کلانشهر ارومیه که علاوه بر شهروندان، مسافران نیز از این محل بسیار تردد می کنند یک امتیاز منفی برای ارومیه محسوب میشود.

رفتگری که مسولیت نظافت خیابان عطایی را برعهده دارد در جواب سوال خبرنگار باریش نیوز می گوید: روزانه چندین بار خیابان و پیاده روی عطایی را جارو زده و نظافت میکنم‌‌. اما متاسفانه باز مجدد بعد از نظافت میبینم که پوست میوه و سبزیجات انباشته شده است.
وی اظهار می کند: شاید به جرات بتوان بگوییم که هر روز چندین بار خیابان را جارو میکشم و هر زمان به فروشندگان اعتراض میکنم اعتنایی نمی‌کنند و گاها نیز با من درگیر میشوند.
رفتگر ادامه می دهد: واقعا نظافت خیابان عطایی مشقت اور است و عدم اعتنای فروشندگان نیز آزردهنده است.

یکی از رهگذران نیز می گوید: روزانه به سبب کارم محبور هستم از خیابان عطایی عبور کنم و از اتوبوس های داخب شهری استفاده کنم اما متاسفانه بوی زباله های انباشته شده در کنار ایستگاه اتوبوس برایم آزردهنده و غیر قابل تحمل است.
وی می گوید: پوست میوه، سبزیحات و کارتن ها چهره زشت و ناخوشایندی را به شهر ارومیه میدهند. شهر متعلق به همه است و باید در حفظ پاکی آن همه شهروندان کوشا باشند.

حفظ پاکی و آراستگی شهر از وظایف اصلی هر شهروندی محسوب می شود و همگان در برابر این امر مسول هستند. حال که شهر ارومیه به عنوان یک کلانشهر محسوب می‌شود و مسولیت نیز درصدد هستند تا ارومیه را در سال ۲۰۲۰ به عنوان یک شهر گردشگری، بین المللی معرفی کنند. لذا باید تلاش کنیم تا رعایت نظافت که یکی از اولیه ترین وظایف هرکس است و بارها در مدارس و ضمن تحصیل فراگرفته ایم که شهر ما خانه ما را رعایت سازیم.
امید است که مسولین در خصوص وضعیت ارومیه اقداماتی انجام دهند اما نباید همیشه از مسولین انتظار داشت لذا باید فروشندگان نیز برای حفظ شهر خود از ریختن زباله ها خودداری کنند و  اگر نیاز به تامین سطل زباله است این امر از سوی مسولین محقق شود.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.