گرفتن شهرداری برای روستاهای بالای 5 هزار نفر/ خسارات طوفان نشان داد که کاستی های زیادی را در برابر بحران های کوچک داریم
  • 1397/1/18 06:45:20
  • 9212
استاندار آذربایجان غربی:

گرفتن شهرداری برای روستاهای بالای 5 هزار نفر/ خسارات طوفان نشان داد که کاستی های زیادی را در برابر بحران های کوچک داریم

115 هزار بیکار در آذربایجان غربی وجود دارد که باید برای آن ها شغل ایجاد کرده و نرخ بیکاری استان که کمی نسبت به کشور بالا است را کاهش دهیم و مدیران کل نیز برای کارکنان خود در زمینه پوشش مناسب تذکر جدی دهند و اگر کارکنانشان لباس ندارند، برای آن ها لباس بخرند.

به گزارش سرویس سیاسی باریش نیوز، محمد مهدی شهریاری در اولین جلسه شورای اداری استان در سال 97 که در سالن شهید عطایی استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: حادثه ناگوار طوفان خساراتی را به اموال عمومی وارد کرد که نشان داد در برابر بحران های کوچک نیز کاستی های فروانی را داریم.

وی بیان کرد: سال حمایت از کالای ایرانی است که امیدوارم با حمایت از کالای ایرانی بتوان مشکل اشتغال و رکود واحد های تولیدی حل شود و باید با استفاده از تکنولوژی جدید 

استاندار آذربایجان غربی افزود: مردم چند سال پس از پیروزی انقلاب نیز از کالاهای ایرانی استفاده می کردند و کالای ایرانی را ترجیح می دادند و قطعا اگر کیفیت کالای ایرانی افزایش یابد مردم نیز از کالای ایرانی را ترجیح می دهند 

شهریاری گفت: تسهیلات بسیار زیادی در زمینه های مختلف در تطر گرفته شده که از آن ها می توان به تسهیلاتی برای رونق تولید در آذربایجان غربی به میزان 900 میلیارد تومان اشاره کرد که 400 میلیارد تومان آن مصرف شده و در زمینه اشتغال فراگیر نیز به میزان 700 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است و 500 میلیارد تومان نیز برای اشتغال پایدار روستایی با سود 8 درصد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از فرماندارن شهرستان ها می خواهیم که با برنامه ریزی های خود از تمامی این تسهیلات به خوبی و حداکثر تا پایان تیر ماه 97  استفاده کنند تا بتوانیم 30 درصد از تسهیلات دیگر استان ها که نتوانسته اند از تسهیلات خود به صورت کامل استفاده کنند را جذب کرده و در آذربایجان غربی استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: 72 هزار میلیارد تومان نیز دولت تحصیلاتی را در بحث اشتغال ارائه خواهد داد که امیدواریم با برنامه ریزی ها نرخ بیکاری استان را کاهش دهیم و نرخ بیکاری آذربایجان غربی نسبت به کشور بالا است.

شهریاری گفت: تمامی ادارات کل در اول سال برنامه های خود را ارائه بدهند و بگویند که در سال 97 برای چند نفر می توانند اشغال زایی کنند و طبق آمار در سال قبل برای کل ادارات 30 هزار نفر در نظر گرفته شده بود که تا کنون تا اول اسفند ماه 95 به طبق آمار 25 هزار شغل ایجاد شده است و آمار تکمیلی را اشتغال ادارات را در سال 96 را به من ارائه دهند تا بررسی کنیم که با توجه به 115 هزار نفر بیکار موجود در آذربایجان غربی، اکنون در چه وضعیتی قرار داریم و چه کارهایی را باید انجام دهیم تا با برنامه ریزی نرخ بیکاری را در آذربایجان غربی کاهش دهیم.

وی بیان کرد: تا پایان فروردین تمامی مدیران کل دستگاه ها برنامه های خود را به معاون امور اقتصادی آذربایجان غربی ارائه دهند.

استاندار آذربایجان غربی تشریح کرد: ناهماهنگی های بسیاری بین دستگاه های اجرایی در راستان وجود دارد که باید این نا هماهنگی ها رفع شود و من چنیدین بار گفته ام که اگر دستگاه ها کنار هم باشند بسیاری از مشکلات مردم حل خواهند شد و رضایت مردم را نیز در پی خواهد داشت

شهریاری اظهار کرد: مدیران کل باید در سفر های شهرستانی با فرماندارن هماهنگ شوند و بعضا دیده شده است که با فرمانداران شهرستان ها هماهنگ نمی شوند و این یک دستورالعمل است و باید حتما به آن عمل کنند.

وی تصریح کرد: نظم و پوشش مناسب اداری رعایت شود و در حال حاضر افراد بسیاری به دنبال شغل هستند و متاسفانه بعضا پوشش کارکنان ادارات نا مناسب است و اصلا مشخص نیست وی از کارکنان اداره است یا نیست و باید مدیران کل تذکر جدی برای پوشش نامناسب کارکنان بدهند و اگر لباس ندارند برای آن ها لباس بخرند.

شهریاری گفت: همه فرمانداران باید کارهای اولیه گرفتن شهرداری برای تمامی روستاهای بالای 5 هزار نفر را سریع انجام دهند تا امسال این روستا ها صاحب شهرداری شوند.

استاندار آذربایجان غربی افزود: شکل جلسه شورای اداری استان تغییر می کند و جلسات در مورد خاصی برگزار می شود تا بتوانیم تصمیم درستی در رابطه با حل مشکلات استان داشته باشیم و مدیران کل نیز آماده باشند چرا که ممکن است از آن ها سوال شود


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.