22 اسفند بزرگداشت مردان همیشه زنده تاریخ
  • 1396/12/21 22:45:56
  • 8935
یادداشت:

22 اسفند بزرگداشت مردان همیشه زنده تاریخ

بوی ناب شهدا همیشه طنین انداز روزها و شب ها است شهدایی که مردانه رفتند و تا ابد در دفتر تاریخ ماندگار شدند. بی تردید برای همه ما آشکار و واضح است که شهدا همان مردانی هستند که همیشه زنده اند و مرگ برای اینان معنا و مفهومی ندارند.

سرویس فرهنگی باریش نیوز؛ بوی ناب شهدا همیشه طنین انداز روزها و شب ها است شهدایی که مردانه رفتند و تا ابد در دفتر تاریخ ماندگار شدند. بی تردید برای همه ما آشکار و واضح است که شهدا همان مردانی هستند که همیشه زنده اند و مرگ برای اینان معنا و مفهومی ندارند.

شهدا مردانی از جنس نور و عشق بودند، کسانی که برای خدا و رسیدن به او از باارزش ترین دارایی خود یعنی جانشان را مردانه در دست گرفته و برای دفاع از سرزمین و ناموس خود راهی شدند کشور ما نیز همواره در دل تاریخ شهدای بسیاری را به خود دیده است. مردانی که با خونشان نامشان را در دل تاریخ برای ابدیت به یادگار گذاشتند.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 57 رژیم بعثی عراق کشورمان را مورد هجوم و حمله خود قرار داد و چشم طمع به خاک ایران داشت ولی این خواب خیالی بود که دلیر مردان ایران هرگز اجازه تحقق این رویا را به آنان نداد و در طول 8 سال جنگ تحمیلی شهدای بسیاری تقدیم دفاع از خاک ایران شد.

البته شهدای میهن عزیزمان هرگز محدود به دوران جنگ نشدند و همواره در طول تاریخ و سالیان متمالی دشمنان برای ضربه زدن به کشور جوانان و مردان غیور کشورمان را مورد کینه توزی خود قرار دادند و خون های پاکشان فدای اهدف و آرمانهای بزرگشان در راه خدا شد.

ارج و قرب شهدا بر هیچ کس پوشیده نیست و همگان از جایگاه آنان به خوبی آگاه و مطلع هستند شهیدانی که بنا به آیه صریح قرآن زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.

خورشید، بزرگ ترین مؤذن صبح است و شهید، والاترین مکبر آزادگی؛ و کدام تکبیر، رساتر و فراگیرتر از شهادتینی که در بی تعلق ترین ثانیه های زندگی، بر زبان شهید جاری می شود؟!

آری! رهایی، محصول دل سپردگی مردان جهاد، به عالمی فراتر از خاک است؛ محصولی که توازن عقل های زمین را درهم می شکند. پس سلام بر شهدا که ایستاده می میرند.

خطه آذربایجان غربی نیز دارای 12 هزار شهید است که افتخاری برای آذری زبانان و مردمان این دیار است که 12 هزار مرد آزاده را در راه خدا و دفاع از میهان تقدیم کرده است لذا روز 22 اسفند را برای بزرگداشت نام ویاد این شهدا نامگذاری کرده اند.

قال امیر المومنین علیه السلام :ان الموت طالب حثیت لایفوته المقیم و لا یعجزه الهارب ان اکرم الموت القتل.

حضرت علی علیه السلام فرمود : مرگ، با شتاب و تعقیب کننده است((همه را دریابد)) نه ماندگان از دست برهند و نه فراریان او را بازدارند، گرامی ترین مرگ، کشته شدن است. (نهج البلاغه، خطبه123).


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.