آماده سازی موزه های 16 گانه استان برای ایام عید/ستادها در قالب کمیته های ده گانه ساماندهی شده اند
  • 1396/12/16 14:31:26
  • 8855
مدیر کل اداره میراث فرهنگی آذربایجان غربی در گفت و گو با باریش:

آماده سازی موزه های 16 گانه استان برای ایام عید/ستادها در قالب کمیته های ده گانه ساماندهی شده اند

همه ی دستگاه هایی که عضو ستاد اجرایی خدمات سفر هستند موظفند، وظایف مشخصی براساس وظایف ذاتی خود ارائه دهند، این ستادها در قالب کمیته های ده گانه ساماندهی شده اند و دستورالعمل ستاد مرکزی، هماهنگی سفراین کمیته ها شکل گرفته اند

جلیل جباری مدیر کل اداره میراث فرهنگی آذربایجان غربی در گفت و گو با سرویس فرهنگی باریش نیوز در خصوص برنامه های میراث فرهنگی برای عید امسال گفت: استان آذربایجان غربی از دو ماه پیش برای میزبانی مسافرت های نوروزی آماده شد، در ادامه ی آن برای مسافرت های تابستانی که یکی از مقاصد سفر برای مسافرین و گردشگران سطح کشور تلقی می شود.

وی ادامه داد: از ماه ها پیش جلسات ستاد برای اجرای خدمات سفر شهرستان ها طبق یک برنامه و زمان بندی مشخص تشکیل شده در مرکز استان نیز این جلسه توسط ریاست معاون عمران ستاد سفرصورت گرفته است، و جلسه ی دوم در یکشنبه هفته بعد خواهد بود.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی آذربایجان غربی متذکر شد: همه ی دستگاه هایی که عضو ستاد اجرایی خدمات سفر هستند موظفند، وظایف مشخصی براساس وظایف ذاتی خود ارائه دهند، این ستادها در قالب کمیته های ده گانه ساماندهی شده اند و دستورالعمل ستاد مرکزی، هماهنگی سفراین کمیته ها شکل گرفته اند.

جلیل جباری افزود: در استان همین کمیته ها جلسات خودشان را تشکیل داده اند، کمیته های حمل و نقل، خدمات امداد ونجات، کمیته انتظامی وامنیتی، ترافیک شهری، امورشهرداری، دهیاری، اسکان و رفاه، نظارت بر تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات،خدمات بهداشتی و سلامت، محیط زیست وکمیته اطلاع رسانی، تبلیغات و فضای مجازی، شکل گرفته اند.

وی بیان کرد: مسئول این کمیته ها یکی از دستگاه های اجرایی بوده وهدف ستاد ارائه خدمات اجرای سفر، جمع آوری برنامه های پیشنهادی و دستگاه های اجرایی بوده، به نوعی که بتوان نظارت خوبی داشت تاهم برنامه ها رصد و پیگیری شود وهم گزارش عملکرد از آن ها گرفته شود.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی  آذربایجان غربی تصریح کرد: خود اداره کل میراث فرهنگی وظایفی راعهده دار است که در حال انجام گیری است و در حال آماده سازی موزه ها، پایگاه های میراث ملی و میراث جهانی است، پایگاه های حسنلو قره کلیسا تخت سلیمان در جنوب استان، آماده سازی موزه های 16 گانه استان که 16 تا موزه و سایت موزه وجود دارد که پاکسازی و آماده سازی شده اند.

جلیل جباری ادامه داد: همچنین تعدادی از بناهایی که مورد بازدید گردشگران و مسافران عزیز است، فعالیت و استقرار راهنمایان گردشگری در این بناها در ایام تعطیلات نوروز شروع خواهد شد که بتوانند اطلاعات را در حوزه ی گردشگری استان به بازدید کنندگان بدهند، بحث راه اندازی اتوبوس گردشگری، ون گردشگری، ماشین هایی که بتوانند از طریق حرکت بین مبدا و مقصد تعدادی از آثار بناهای تاریخی را معرفی کنند و رایگان خدمات دهند، شروع خواهد شد.

وی افزود: نظارت مستمر و تلفیقی مشترک با دستگاه‌های نظارتی مثل تعزیرات حکومتی، بهداشت و درمان، شرکت نفت برای ارتقاع کمی و کیفی خدمات سفر از جمله خدمات پذیرایی، نمازخانه‌های‌بین‌راهی، بحث کنترل قیمت و تعرفه ها از طریق بازدید های نظارتی انجام خواهدشد و هرگونه شکایتی توسط گردشگران از طریق دبیر خانه رسیدگی خواهد شد.

جلیل جباری بیان کرد: در ایام عید باید کسبه، دستگاه ها، صنوف و رانندگان همه باید باهم شاهد افزایش کیفیت سفر باشند، سعی بر این است،همه‌ی این عوامل را تحت پوشش آموزش های حوزه ی گردشگری قرار گیرند، تبلیغات گسترده در سطح شهر در محور های ورودی جاده ی مهاباد شهید کلانتری و توزیع پکیج و بروشوراز هفنه ی بعد شروع خواهد شد، تا جاذبه های تاریخی و طبیعی استان به مسافران ورودی اطلاع رسان شود.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.