مدیریت فرهنگی ریشه در باورهای یک جامعه دارد
  • 1396/12/12 12:50:56
  • 8786
یادداشت:

مدیریت فرهنگی ریشه در باورهای یک جامعه دارد

مدیریت فرهنگی باید با تکیه به ارزش ها در راستای اعتلای فرهنگ جامعه حرکت و با فراهم کردن شرایط لازم، اهداف مورد نظر را محقق کند .

به گزارش سرویس فرهنگی باریش نیوز، با توجه به اینکه فرهنگ زیربنای هر کار بوده و شیوه زندگی مردم بدان وابسته است، مدیران فرهنگی سازمانی و جامعه بایستی قابلیت ایجاد فضای فرهنگی را داشته باشند. در فضاسازی فرهنگی می توان بسیاری از آموزه های فرهنگی را نهادینه کرد و به کار بست.

با به وجود آمدن اجتماعات بشری و توسعه روابط انسا نها و دگرگونی نوعزندگی فردی و اجتماعی و همچنین ورود تکنولوژی به زندگی بصورتگسترده، پیچیدگی های خاصی در فرهنگ ایجاد شده که لزوم مدیریت آن را در سطح جوامع صد چندان می کند، البته مدیریت فرهنگ در هر جامعه و کشوری به اقتضای شرایط و ویژگی های بومی و سیاسی اقتصادی آنکشور متفاوت بوده و با مشکلاتی روبه روست.

جامعه ایرانی نیز، با توجه به گستره قومیت ها و اقلیم جغرافیایی، سبک زندگی و دایره فرهنگی متفاوت و البته مشترک مواجه است بنابراین در اینجا مهارت مدیریت تنوع فرهنگی هم مورد نیاز است چون برای توسعه فرهنگی، نیاز است که مشترکات فرهنگی جامعه یا سازمان شناخته شده،براساس آنها الگوی مناسبی طراحی شود. امروزه مدیریت فرهنگ های گوناگون و ایجاد هم افزایی مثبت بین آنها نیازمند مهارت های مناسب دراین زمینه است. یکی از قابلیت های مورد نیاز مدیران فرهنگی سازما نها وجامعه مدیریت تنوع فرهنگی است. تنوع فرهنگی نه تنها امری طبیعی است، بلکه به عنوان یک سرمایه بالقوه می توان از آن یاد کرد و دلیل آن تعامل و رشد فرهنگ ها توسط یکدیگر است و رهبران فرهنگی اثربخش، ازراه ساختن شخصیت خود، قابلیت نفوذ در فرهنگ دیگران را کسب کرده وزمینه های به کارگیری آموزه های فرهنگی دیگران را فراهم می سازند.

با توجه به اینکه فرهنگ زیربنای هر کار بوده و شیوه زندگی مردم بدان وابسته است، مدیران فرهنگی سازمانی و جامعه بایستی قابلیت ایجاد فضای فرهنگی را داشته باشند. در فضاسازی فرهنگی می توان بسیاری ازآموزه های فرهنگی را نهادینه کرد و به کار بست. یکی از عواملی که به ایجاد و ترویج فرهنگ کمک می کند، وجود فضای فرهنگی است. زمانی که مردم در فضای فرهنگی قرار گرفتند آن فضا اثرهای تشویقی داشته، یادگیری فرهنگی به صورت عادت درآمده و جزو ساختار کلی و شخصیت آنان می شود.

در واقع مدیریت فرهنگی یکی از ارکان اصلی پیشبرد اهداف جامعه درحوزه فرهنگ و هر آنچه در این محدوده قرار می گیرند محسوب می شود،در یک کلام،مدیریت فرهنگی بسیار فراتر از مدیریت فرهنگی درسازمان ها و بخش های فرهنگی به عنوان زیرمجموعه های آن جامعه استاما برای اجرا و كاربرد تفاوت ماهوی چندانی ندارند .

مدیریت فرهنگی در یک تعریف به معنای به کارگیری موثر و کارآمد،منابع مادی و انسانی در جهت رشد آگاهی ها،باورها، آداب و رسوم و هنر واخلاق، شناخت قوانین و اجرای آن در سازمان های کوچک یا در کل جامعه است. در نگرشی دیگر، مدیریت فرهنگی معنای شناخت استعدادهای معنوی و سرمایه های فرهنگی و حفظ و نگهداری و رشد آن ها را در برداردکه تبدیل هر یک از این تعاریف به یک کاربرد خاص به زیرساخت هایی نیازدارد. بنابراین ورود و مدیریت بر هر حوزه فرهنگی بدون برنامه ریزی وسازماندهی ممكن نیست. مدیریت فرهنگی از این جهت هم حائز اهمیت است كه فرهنگ در حیات مردم، ایجاد هویت ملی، نوآوری،كارآفرینی،سرمایه ، فناوری و غیره اهمیت بسیار دارد.

همه موارد مطرح شده وقتی از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل خواهند شد كه در باورها و ارزش های یك جامعه ریشه و حضور داشته باشند.

 مدیریت فرهنگی باید با تکیه به ارزش ها در راستای اعتلای فرهنگ جامعه حرکت و با فراهم کردن شرایط لازم، اهداف مورد نظر را محقق کند زیرا تحقق اهداف فرهنگی تاثیر قابل توجهی بر دیگر فعالیت ها خواهد داشتو در صورتی که قواعد و معیارهای این فرآیند نادیده گرفته شود تضمینی برای نتیجه بخش بودن آن وجود نخواهد داشت.

امید است مسئولان فرهنگی ما زین پس به بحث مدیریت فرهنگی جامعه روی آورند تا شاید بتوان در پیشرفت و آبادانی جامعه از طریق فرهنگ تاثیر گذاشت.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.