استعدادیابی تیراندازی با کمان منوط به وجود سالن اختصاصی است/هیچگونه تبعیضی بین ورزشکاران آقا و بانو وجود ندارد
  • 1396/12/7 11:42:58
  • 8698
میزگرد ورزشی باریش؛

استعدادیابی تیراندازی با کمان منوط به وجود سالن اختصاصی است/هیچگونه تبعیضی بین ورزشکاران آقا و بانو وجود ندارد

وجود اسپانسر به خوبی در این رشته جا نیافتاده است، شیوه اسپانسرگیری در کشورهای اروپایی با ایران بسیار متفاوت می باشد، به هیچ وجه نباید همانند سایر رشته به فکر در آمد از اجاره سالن های ورزشی بود چرا که چنین اتفاقی میسر نخواهد بود و تنها راه چاره برای عبور از مشکلات هیئت حمایت نهادهای بزرگ همانند شهرداری می باشد.

سرویس ورزشی باریش نیوز؛ پایگاه خبری و تحلیلی باریش نیوز در راستای حمایت از  هیئت های ورزشی استان آذربایجان غربی کرده است که در همین راستا  هیئت تیراندازی با کمان استان اولین مهمانان دفتر خبری باریش نیوز را تشکیل دادند و با حضور خود به بررسی،نقد و تحلیل مشکلات و برنامه های موجود پرداختند.
 
پیمان رضایی رئیس هیئت تیراندازی با کمان آذربایجان غربی، الهام غفاری قره باغ نایب رئیس هیئت تیراندازی با کمان آذربایجان غربی، ثمری رئیس هیئتتیراندازی با کمان ارومیه، تیموری پیشکسوت این رشته و نیما سعیدی اقدم مدیر روابط عمومی هیئت از حاضران در جلسه بودند.
 
در طی این جلسه عملکرد هیئت تیراندازی با کمان و مسابقات و برنامه های اجرا شده در سال 96 مورد بررسی قرار گرفت؛ همچنین  حضار در جلسه در خصوص مسایل و مشکلاتی از قبیل مشکلات و مباحث مالی، میزان توجه به بخش بانوان این رشته ورزشی، توجه به پایه ها و استعدادیابی و بررسی برنامه های هیئت در آینده به بحث و تبادل نظر پرداخته شد؛ لازم به ذکر است نبود سالن ورزشی سرپوشیده اختصاصی مهم ترین مشکلی بود که تمامی حضار در جلسه بر آن اتفاق نظر داشتند و همچنین از سوی دیگر خبری خوبی از این جلسه و میزگرد بدست آمد عدم وجود تبعیض میان آقایان و بانوان در این هییت ورزشی است که بسیار خوشایند و مورد توجه است.

پیمان رضایی رئیس هیئت تیراندازی با کمان آذربایجان غربی در این جلسه با اشاره به اینکه دوران ریاست وی از دو هفته گذشته شروع شده است گفت: رشته ورزشی تیراندازی با کمان ظرفیت و پتانسیل مناسبی دارد اما متاسفانه این رشته همانند سایر رشته های ورزشی مورد توجه نبوده و در واقع غریب واقع شده است؛ با توجه به شرایط اقتصادی کشور حمایتی به آن شکل از سوی اداره ورزش و جوانان انجام نمی شود و باید اذعان داشت که موفقیت زمانی حاصل می شود حمایت های خوبی انجام بگیرد؛ متاسفانه در ارومیه سالن سرپوشیده اختصاصی در رشته ورزشی تبراندازی با کمان آذربایجان غربی وجود ندارد و  تنها فضای باز برای اجرای تمرینات وجود دارد که آن نیز با توجه به سپرده شدن به بخش خصوصی با مشکلات زیادی رو به رو است و حداقل 200 میلیون تومان اعتبار جهت احیای آن نیاز است، لذا نیاز است تا هر چه سریعتر ارومیه در رشته تیراندازی با کمان صاحب خانه اختصاصی شویم.

رضایی با اشاره به اینکه بودجه های تخصیص یافته تنها کفاف برگزار مسابقات را می دهد افزود: ماده 88 تیشه به ریشه ورزش زده است، از روزی که مسئولیت هیئت تیراندازی با کمان استان را پذیرفتم قول حمایت داده شده است، باید اذعان داشت که اگر ارومیه صاحب سالنی اختصاصی در رشته ورزشی تیراندازی با کمان شود به سمت پیشرفت قدم خواهد گذاشت ؛ رشته تیراندازی با کمان هزینه های بسیار زیادی را دارد و نیاز است تا اداره ورزش و جوانان در حد وسع خود از آن حمایت کند.

رئیس هیئت تیراندازی با کمان آذربایجان غربی تصریح کرد: در تلاش برای همگانی کردن این رشته ورزشی می باشیم که در این راستا کمک و حمایت برخی ارگان ها از جمله شهرداری نیاز است؛ قصد داریم تا شکل و ساختار هیئت را تغییر دهیم، در حال تدوین تقویم ورزشی سال 97 هیئت تیراندازی با کمان می باشیم که در این خصوص قصد میزبانی مسابقات بین المللی با عنوان احیای دریاچه ارومیه، میزبانی مسابقات رنکینگ کشوری و میزبانی اردوی تیم ملی از جمله برنامه های اساسی سال 97 می باشد.

مرتضي مثمر رئیس هیئت تیراندازی با کمان ارومیه؛ در خصوص مسابقات اجرا شده در سال جاری اظهار داشت: در طی سال 96 مسابقات متعددی در استان برگزار شد که از جمله این مسابقات می توان به رقابت هایی که در ارومیه، پیرانشهر و بوکان برگزار شد اشاره کرد که در هر دوره این رقابت ها 50 ورزشکار آقا و خانم به مصاف با یکدیگر پرداختند.

 

وی ادامه داد: مشکلات مالی بسیار زیادی در رشته تیراندازی با کمان وجود دارد، به طور مثال در برگزاری مسابقات بین المللی قول پرداخت 25 میلیون تومان داده شده بود که تنها 10 میلیون تومان از این مبلغ پرداخت شد که نشان دهنده حمایت نامناسب می باشد و از سوی دیگر نیز به دلیل اینکه این مسابقات پوشش زنده نداشته و از تلویزیون پخش نمی شود اسپانسری نیز مایل به حمایت از این رشته نیست، در این راستا نیز صدا و سیما خواستار هزینه برای پخش می باشد که هیئت قادر به تقبل هزینه ها نخواهد بود.

 رئیس هیئت تیراندازی با کمان ارومیه افزود: مشکلات مالی سال گذشته در آستانه لغو کردن مسابقات سلماس بود و باید اذعان داشت که پیشرفت و احیای این ورزش نیازمند حمایت های مناسب است؛ نبود زمین و سالن اختصاصی اصلی ترین مشکل هیئت می باشد، لازم به ذکر است علاقمندان جهت ثبت نام در رشته ایراندازی با کمان تماس های فراوانی را برقرار می کنند اما متاسفانه به دلیل عدم وجود مکان مناسب برای اجرای تمرینات در پذیرش به مشکلاتی برمیخوریم.

مثمر در پایان سخنان خود  گفت: استعداديابي رشته تیراندازی با کمان در صورتي محقق خواهد شد كه محل مناسبي براي تمرين وجود داشته باشد.

تیموری پیشکسوت رشته تیراندازی با کمان آذربایجان غربی در ادامه این جلسه اظهار داشت: وجود اسپانسر به خوبی در این رشته جا نیافتاده است، شیوه اسپانسرگیری در کشورهای اروپایی با ایران بسیار متفاوت می باشد، به هیچ وجه نباید همانند سایر رشته به فکر در آمد از اجاره سالن های ورزشی بود چرا که چنین اتفاقی میسر نخواهد بود و تنها راه چاره برای عبور از مشکلات هیئت حمایت نهادهای بزرگ همانند شهرداری می باشد.

وی در رابطه با مقام پیشکسوت در رشته تیراندازی با کمان گفت: حمایتی از پیشکسوتان این رشته ورزشی وجود ندارد، هر چند ارزش و احترام خاصی برای پیشکسوتان این رشته ورزشی وجود دارد اما هیچگونه امکانات و مسابقاتی برای پیشکسوتان اجرا نمی شود.

تیموری در پایان گفت: اولین قدم پیشرفت رشته تیراندازی با کمان احداث سالن اختصاصی می باشد  و همچنین از سوی دیگر نیز باید  تبلیغات خوبی در جهت جذب ورزشکاران شود.

الهام غفاری قره باغ نائب رئیس هیئت تیراندازی با کمان آذربایجان غربی در پایان این جلسه اظهار داشت: در رشته ورزشی تیراندازی با کمان هیچگونه نگاه تبعیض آمیزی بین ورزشکاران آقا و خانم وجود ندارد؛ فدراسیون تیراندازی با کمان نگاه ویژه ای را به استان آذربایجان غربی دارد اما نیاز ویژه ای با وجود سالن اختصاصی وجود دارد و بدون شک موفقیت منوط به داشتن امکانات است.

وی خاطر نشان کرد: پتانسیل خوبی در آذربایجان غربی وجود دارد اما در گذشته توجه خاصی به پایه ها وجود نداشته است.

گزارش: عرفان میرابی


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.