نمایشگاه کوچه های بنی هاشم پلی به سوی ظهور
  • 1396/11/30 02:34:35
  • 8595
یادداشت:

نمایشگاه کوچه های بنی هاشم پلی به سوی ظهور

همه ساله و همزمان با ایام فاطمیه در ارومیه نمایشگاهی برگزار می شود که عطر و بوی ظهور را در جامعه امروز جاری و ساری می سازد.

به گزارش سرویس فرهنگی باریش نیوز،  چندین سال است که همزمان با ایام فاطمیه در شهر ارومیه و به همت مسئولان فرهنگی شهر نمایشگاهی برگزار می شود که تداعی کننده تاریخی می باشد که  دل هر عاشق اهل بیتی را می شکند.

نمایشگاهی کوچه های بنی هاشم نشان دهنده بی مهری و روزهای سخت خاندان پیامبر بعد از شهادتش است که وقتی در آن قدم می گذاری ناخودآگاه دلت را به لرزه در آورده و اشک را بر گونه هایت جاری می کند.

هر کس که وارد نمایشگاه کوچه های بنی هاشم می شود خود را در قلب تاریخی احساس می کند که آکنده از رنج و حسرت است رنج و حسرتی که امروز افتخار مسلمین و شیعیان جهان شده و هر کدام به نوعی کنیزان و غلامان مادر دوعالم هستند مادری که مهریه اش را به زور و به ناحق گرفتند و در کوچه های بنی هاشم ودر مقابل چشمان فرزندش امام حسن(ع) سیلی خورد و صورتش کبود شد و از درد آن نالید و به علی چیزی نگفت.

نمایشگاه زندگانی مادری است که بهترین همسر و مادر تاریخ است مادر تمامی دل های خسته و ناامید  از دنیا که تا به مشکلی بر می خورد دست به دامنش می شود او شافع محشر است و درمانگر دل های زار.

نمایشگاه کوچه های بنی هاشم تعمیر گاه دل های رنجور از جامعه ای است که دیگر این رنگ و بو های ناب در آن حس نمی شود و برخلاف این رنگ و بوها بوهای فسق و جور و اختلاس و دیگر موارد به خوبی در آن دیده و حس می شود او دلش اکنون از جامعه پر است و امید دارد این نمایشگاه حداقل برای ساعتی انسان ها را از بند دنیا جدا کرده و آن ها زرا به عالم معنا و معبود وصل می کند نمایشگاهی که با همت جوانانی مخلص و ولایتمدار برگزار می شود.

بازدید کنندگان نمایشگاه را کسانی تشکیل می دهند که با قدم گذاشتن در این وادی معنوی به دنبال پاسخ سوالات بی جوابی هستند که اذهانشان را درگیر کرده و می دانند که در این نمایشگاه به جواب خود می رسند آری درست آن ها جوابشان را می یابند چرا که به خوبی می دانند شافع محشر خودش در این مکان حضور دارد.

این نمایشگاه پاسخی محکم برای تفکراتی است که امروزه در جامعه جولان می دهند و حکمرانی می کنند این نمایشگاه به ضرس قاطعانه ای می توان گفت که زمینه ساز و پلی برای ظهور منتقم سیلی مادری است که اکنون کمتر برایش آماده سازی می شود و پلی که برای ظهورش آماده مبی شود همین نمایشگاه کوچه های بنی هاشم است.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.