هیچکدام از جاده های منتهی به تکاب مناسب نیستند/از مسولین امر تقاضا داریم فکری به حال مشکلات تکاب کنند
  • 1396/11/25 04:53:39
  • 8519
امام جمعه تکاب در گفت و گو با باریش:

هیچکدام از جاده های منتهی به تکاب مناسب نیستند/از مسولین امر تقاضا داریم فکری به حال مشکلات تکاب کنند

هیچ کدام از جاده های منتهی به تکاب جاده های مناسبی نیستند، این مطلب را حدود 9 ماه است به صورت جدی درنماز جمعه و با مسئولین مختلف استانی از جمله فرماندار طرح می کنیم، مردم نیز به شدت از  این مسئله ناراضی هستند.

حجت الاسلام عیسی برادری امام جمعه تکاب در گفت و گو با سرویس سیاسی باریش نیوز گفت: هیچ کدام از جاده های منتهی به تکاب جاده های مناسبی نیستند، این مطلب را حدود 9 ماه است به صورت جدی درنماز جمعه و با مسئولین مختلف استانی از جمله فرماندار طرح می کنیم، مردم نیز به شدت از  این مسئله ناراضی هستند.
امام جمعه تکاب در ادامه افزود: جاده های تکاب مخصوصا جاده ی تکاب به شاهین دژ، که جاده ای می باشد که جنوبی ترین شهر استان تکاب را به مرکز استان متصل می کند و ما به لحاظ اداری وابسته به ارومیه هستیم و باید با استان در ارتباط باشیم و نمیتوان گفت اگر این جاده نباشد هم مهم نیست.
وی تصریح کرد: با وجود این که مسئولین در صحبت های خود از درست کردن جاده وعده می دهند؛ ولی تا به حال به وعده های خود عمل نکرده اند، مسئولین وعده داده بودند بر جاده ها روکش بزنند ولی فقط 6 کیلومتر روکش زده شده است، روکش های زده شده نیز مناسب نمی باشند، دراین جاده پیچ ها و تونل هایی از دولت نهم شروع شده و به اتمام نرسیده است،در جاها ی دیگر جاده هم که روکش نزده اند، وضع جاده بسیار خراب و آسفالت نیز از بین رفته است.
امام جمعه تکاب ادامه داد: از طرف اداره کل راهداری گفت شده که 13ونیم میلیارد بودجه تخصیص پیدا کرده و از شاهین دژ تا تکاب روکش زنی خواهد شد، درست است که روکش بهتر از وضعیت کنونی جاده  می شود ولی دردی را دوا نمی کند چون جاده ای وجود ندارد.
حجت الاسلام عیسی برادری متذکر شد: در این شهر بیش از 50 معدن فعالند، و ماشین های سنگین به همین دلیل بسیار زیاد از این جاده عبور و مرور می کنند، به همین دلیل این جاده ها تخریب می شوند، وقتی از این شهر مواد معدنی حمل و نقل می شود و موجب تخریب جاده ها می شود، باید هزینه های نیز اعمال شود تا جاده ها را ترمیم کنند، ولی هیچ گونه کاری در این خصوص انجام نمی گیرد.
وی اظهار داشت: شهری که صنعتی است و2 هزار نفر در معادن آن مشغول به کار می باشند و کارخانه های طلایی که در آن وجود دارد و به اذعان خود معادن طلا گفته می شود که سالانه 3 تن طلا تولید می کنند، در این خصوص آیا حقوق دولتی پرداخت می شود یا نه؟! از این مقدار باید 15 درصد به شهر برگردد، در این صورت بسیاری از مشکلات عمرانی در این شهر برطرف می گردد، بقیه معادن که در اینجا وجود دارند بعضی از معادن را در همدان ثبت کرده اما از امکانات بوکان استفاده می کند، ولی حقوق دولتی آن را شهرستان دیگر پرداخت می کند، این حقوق دولتی باید به تکاب برگردد اما به تکاب برنمی‌گردد.
امام جمعه تکاب خاطرنشان کرد: برخی از معادن از معافیت مالیاتی برخوردار بودند، زمان معافیت آن ها تمام شده اما حقوق دولتی پرداخت نمی کنند.این گونه موضوعات را باید مسئولین و نمایندگان پیگیری کنند اما متاسفانه از نعمت پیگیری توسط مسئولین بی بهره ایم، مجبوریم این موضوعات را به صورت مدنی مطرح کنیم.
وی تصریح کرد: انتظار ما این است این مسائل جدی گرفته شود، اگر جدی گرفته نشوند از دو حالت خارج نیست، یا مملکت و استان آذربایجان غربی وضعش بسیار خراب است به لحاظ اعتبارات و یا هم همه جا مشکوک است به لحاظ جاده ای، که این گونه نیست، زیرا شمال استان در 2 سال از لحاظ جاده ای از کجا به کجا رسید؟ ما این ها را در مقابل چشم خود میبینیم، یا توجهی وجود ندارد و استان ما برای آن ها مهم نیست.اگر هم این گونه باشد که مسئولین وظیفه خودشان رابه خوبی انجام نمی دهند.

حجت الاسلام عیسی برادری متذکر شد: مقام معظمم رهبری تاکیدشان بر خدمت رسانی است، مخصوصا منطقه ما که منطقه ی محروم و آخرین شهر استان هستیم، نیاز داریم با استان در ارتباط باشیم ولی با وضع کنونی جاده ها چگونه این امر امکان پذیر است؟ برخی از مسئولین فکر می کنند که این آزردگی خاطر سیاسی است ولی این گونه نیست. هر کسی از این جاده استفاده می کند شکایت می کند که چرا این جاده این گونه است، به مدیر کل گفته شد که این سخنان را در شورا به استاندار بگویید، ولی آقای سعادت این کار را نکرد، مسئولین و استاندار فعلی نیز باید توجه کنند.مردم واقعا حق دارند ناراحت باشند، باید کاری کنند که دعای مردم بدرقه راهشان باشد،از مسئولین دعوت می کنیم به این شهرستان بیایند و ببیند وضع اینجارا، ما از مسئولین اینجا هیچ خیری نمی بینیم.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.