گرایش رانندگان تاکسی به مشاغل دیگر/نیاز مبرم عزم راسخ مسئولان
  • 1396/11/24 21:06:26
  • 8502
یادداشت:

گرایش رانندگان تاکسی به مشاغل دیگر/نیاز مبرم عزم راسخ مسئولان

در حال حاضر مشکلات بر رانندگان غلبه می کند و به ناچار  آنان را به سوی مشاغل دیگر از جمله دستفروشی گرایش می دهد، در گذشته شرایط به طوری بود که یک راننده تاکسی به راحتی از شغل خودهزینه های خود و خانواده را تامین می‌کرد اما هم اکنون نه تنها درآمدی عاید این قشر زحمت کش نمی شود بلکه هرگز درآمد و هزینه ها حتی همخوانی هم ندارند.

سرویس اجتماعی باریش نیوز؛ رانندگی یکی از سخت ترین و طاقت فرساترین کارها می باشد، در قبال شغل سخت رانندگی که کار بسیار سخت و مهم با مسئولیت های بزرگ است، مشکلات عدیده و بزرگی نیز متعاقبا بر سر راه این قشر ظلم دیده وجود دارد، رانندگان تاکسی سهم بسیار زیادی در حمل و نقل عمومی دارند بطوریکه اکثریت مسافران در داخل شهر ارومیه با تاکسی جابه جا شده و به مقاصد مورد نظرخود می رسند؛ در این میان ارومیه همانند بسیاری از کلانشهرهای جمهوری اسلامی ایران قطار داخل شهری و مترو ندارد که مردم از آن ها استفاده نمایند، لذا با کمی تبیر در این مبحث می توان به نقش خطیر و ویژه رانندگان تاکسی در ارومیه پی برد.

بدون هیچگونه شبهه و شکی رانندگان زحمت کش جامعه به حق و حقوق خوبی در قبال تلاش های بی پایان خود نمی رسند و به آن ها توجه خاصی نمی شود در حالیکه اگر این نیروهای زحمت کش جامعه نبودند بسیاری از افراد و مردم در زندگی روزمره خود به مشکلات زیاد و عدیده ای برخورد می کردند، علاوه بر آنکه این افراد با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند همواره از سوی برخی افراد مورد تمسخر قرار گرفته و شغل آنان بی ارزش خوانده می شود؛ مسئولان باید به فکر باشند مگر راننده تاکسی تا چه سنی می تواند رانندگی کند؟ آیا تا به حال فکری به آینده آن ها شده است؟ باید آینده شغلی آنان تضمین شود!

علاوه بر آنکه این شغل حساسیت های خاص و زیادی را دارد مشکلات به مراتب زیادی را نیز پیش خود می بیند، ترافیک های شدید خیابان های ارومیه، نرخ پایین کرایه ها و صد البته کمبود مسافر و فزونی تاکسی و همچنین ماشین های شوار شخصی که با توجه به عدم وجود شغل مناسب در خیابان ها جولان می دهند و به مسافر کشی مشغول می شوند و حقی از تاکسی داران ضایع می نمایند تنها گوشه ای از مشکلات رانندگان تاکسی می باشند.

 با اندیشه مسئولان و با تعیین جرایمی ویژه برای مسافربران شخصی می توان با سخت گیری بیشتری و با کمک مردم در عدم سوار شدن به ماشین های شخصی می توان حداقل کمی از خستگی این قشر زحمت کش جامعه کاست،از دیگر مشکلات رانندگان تاکسی می توان به مشکل پول خرد، عدم وجود ایستگاه های مناسب، یکسان بودن قیمت سوخت با دیگر ماشین ها و... اشاره کرد؛ بار دیگر تاکید می شود که نیاز است تا معضلات مذکور رفع شود تا به این افراد زحمت کش کمکی شود، مسئولان باید بدانند که با رفع هر یک از موارد و مشکلات مذکور کمک شایانی به رانندگان تاکسی می شود.

اما مسئله مهم تر جایی است که مشکلات بر رانندگان غلبه می کند و به ناچار  آنان را به سوی مشاغل دیگر از جمله دستفروشی گرایش می دهد، در گذشته شرایط به طوری بود که یک راننده تاکسی به راحتی از شغل خودهزینه های خود و خانواده را تامین و علاوه بر آن توانایی پس انداز نیز داشت اما هم اکنون نه تنها درآمدی عاید این قشر زحمت کش نمی شود بلکه هرگز درآمد و هزینه ها همخوانی ندارد و به بیانی دیگر هم اکنون خودروهای تاکسی همچون داسی دروگر ریشه های پس انداز رانندگان را محو و نابود می کنند و آتشی سوزناک را بر دودمان آن می گسترانند؛ حال نیاز مبرمی وجود دارد تا مسئولان عزم راسخی داشته باشند و از گرایش رانندگان تاکسی به سایر مشاغل جلوگیری بعمل آورند.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.