توماس ادیسون طرح ساخت یک تلفن برای صحبت با مردگان را در سر داشته است!
  • 1396/11/24 01:39:27
  • 8495

توماس ادیسون طرح ساخت یک تلفن برای صحبت با مردگان را در سر داشته است!

توماس ادیسون طرح ساخت یک تلفن برای صحبت با مردگان را در سر داشته است! همه توماس ادیسون را بخاطر اختراعات بسیار زیادی که انجام داده می شناسند، اما همه آنها خوب از کار در نمی آمدند.

به گزارش باریش نیوز؛ همه توماس ادیسون را بخاطر اختراعات بسیار زیادی که انجام داده می شناسند، اما همه آنها خوب از کار در نمی آمدند. در بین صدها اختراعی که به نام ادیسون ثبت شده، یک ایده وجود دارد که کمتر شناخته می شود، و البته کمی هم عجیب می باشد: تلفن روح . بله، این مخترع قصد داشته دستگاهی را  بسازد تا با مرده ها ارتباط برقرار کند.

برای تماس با من، با گوشی روحانی ام ارتباط برقرار کنید

در سال ۱۹۲۰ ادیسون به مجله American Magazine می گوید که او در حال حاضر بر روی یکتلفن روحانی کار می کند. وی این چنین آن را بیان می کند: “در حال ساختن دستگاهی هستم برای فهمیدن اینکه، آیا کسانی که این زمین را ترک کرده اند قادر خواهند بود با ما ارتباط برقرار کنند یا نه.”

( این را در نظر داشته باشید که ادیسون برای برقراری ارتباط با مرده ها، از انواع جادو جمبل ها از قبیل تخته و این چیزا حرف نمی زند). وی می خواسته دستگاه خود را با یک روش علمی بدون هیچ گونه پنهان کاری، رمز و راز، و یا جادویی بسازد. ادیسون معتقد بوده وقتی که مردم می میرند، ممکن است “سیگنال های زندگی” را در جهان پراکنده کنند که می توان آنها را با دستگاه های مناسب شناسایی کرد.

انسان های امروزی شاید فکر کنند که افراد دارای عقل سلیم چنین اظهاراتی نمی کنند، اما شما باید خودتان را جای او قرار دهید: تلفن، گرامافون و لامپ تازه اختراع شده بودند. در آن زمان انسان برای اولین بار توانسته بود انرژی نامرئی را به چیزی های تبدیل کند که از طریق سیم به نور و صدا تبدیل می شدند. آیا واقعا تصور اینکه روزی می شود چیزهای ماوراء طبیعی مانند ارتباط افکار با یک دیگر (تله پاتی، دورآگاهی) یا ارتباط با مردگان (غیب گویی) که در اطراف ما پراکنده اند، بعید به نظر می رسد؟

ادعا ثابت می شود

در آن زمان، اظهارات ادیسون موجب شور و هیجان زیادی در رسانه ها می شود. اما در دهه بعد از آن، مورخان می گویند این فقط یک شوخی (فریب) بزرگ بوده: آنها هیچ طرح یا برنامه کاری، و نیز هیچ مدل یا نمونه اولیه ایی از  ادعایی مبنی بر تلفن روحانی  پیدا نمی کنند. اما در سال ۲۰۱۵، زمانی که یک روزنامه نگار فرانسوی به نام فیلیپ بائودین (Philippe Baudoin)، یک نسخه نادر از خاطرات ادیسون که حاوی یک فصل اضافی بوده را خریداری می کند، متوجه می شود که این فصل به طور کامل به نظریه های ادیسون درباره نحوه تماس با دنیای ارواح اختصاص دارد. این روز نامه نگار به سرعت آن را با این عنوان “Le Royaume de l’au-delà” یا به انگلیسی “Kingdom of the Afterlife” (قلمرو پس از مرگ) منتشر می کند.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.