مالیات ها کمر بازارهای اقتصادی را شکسته است / حکمرانی اجناس چینی در بازارهای پوشاک داخلی
  • 1396/11/23 23:00:27
  • 8490
باریش گزارش می دهد:

مالیات ها کمر بازارهای اقتصادی را شکسته است / حکمرانی اجناس چینی در بازارهای پوشاک داخلی

امروزه اگر به همه بازارهایی که به نوعی بار اقتصادی کشور را به دوش می کشند نظری اندازیم متوجه خواهیم شد که اجناس چینی و حاکمیت آن ها در این بازار نابسامان اقتصادی یکی از مشکلات عدیده ای است که حتی اتحادیه های پوشاک فروشان هم درگیر آن هستند و همواره این قشر از نبود نظارت دقیقی بر بازارها می نالند.

به گزارش سرویس اقتصادی باریش نیوز،با توجه به اینکه امروزه تمامی کالاهایی که بصورت قاچاق رد و بدل می شود  طعم پول را در زیر زبان ها شیرین می کنند انگیزه های قاچاقچیان را برای قاچاق کالاهای متعدد از جمله سوخت و پوشاک زیادتر می کنند علی الخصوص که اکنون در آستانه سال جدید هستیم این انگیزه مطمئنا دوبرابر خواهد شد.

این پدیده اکنون که در آستانه سال جدید هستیم بیشتر در بازارهای پوشاک بیشترین نمود را پیدا می کند چرا که مردم کاری به قیمت اجناس و چگونگی وارد کردن آن ها نگاه نمی کنند فقط مصرف کننده هستند  در این میان ضرر اصلی متوجه تولید کننده ای  است که در داخل کشوردستگاه تولیدی دارد و بدلیل حکمرانی اجناس بی کیفیت چینی ورشکسته می شود و اجناسش روی دست باقی می ماند.

علی یکی از تولید کنندگان پشاک ایرانی است که در گفت و گو با خبر نگار باریش نیوز می گوید: همه ساله بازار پوشاک در آستانه بازگشایی مدارس و اتمام سال داغ است ولی دریغ از یک خرید جنس ایرانی که در داخل کشور تولید می شود.

علی اشاره می کند ببینید مردم نسبت به جنس داخلی نامید شدند ولی نکته قابل تامل اینجاست که اگر مردم جنس ایرانی را بخرند فرقی نمی کند پوشاک باشد یا جنس دیگر مطمئنا کشور با رونق اقتصادی روبرو خواهد شد و مالیات های سنگینی هم گریبانگیر ما نمی شود متاسفانه مردم با خرید خود از اجناس خارجی به بنیه اقتصادی کشور ضررهای جبران ناپذیری را وارد می کنند و ما را زیر خروارها خروار مالیات کمر شکن له می کنند. 

برای صحت و سقم این گفته ها  خبرنگار باریش به سراغ رئیس اتحادیه پوشاک ارومیه رفته و با او به گفت و گو نشسته است که مشروح سخنان در ذیل می آید:

رئیس اتحادیه پوشاک ارومیه، نیز در گفت و گو با خبرنگار باریش نیوز می گوید : بدلیل اینکه استان از نبود تولیدی های لباس رنج می برد به همین دلیل باید تولیدی های داخل استان را تقویت کرده تا نیازهایمان برطرف شود در غیر این صورت برطرف نیازهای تولید پوشاک از سوی استان های همجوار است .

حسینی تصریح کرد:  اگر بخواهم آمار دقیقی ارائه کنم به ضرس قاطع خواهم گفت که 30 درصد بازارهای پوشاک تولید داخل بوده و ما بقی در حکمرانی اجناس بنجل چینی هستند..

وی همچنین افزود: ورود چمدانی اجناس از مرزهای استان موجب ضربه محکمی به اقتصاد کشور و به خصوص وضعیت معیشتی و فروش بازاریان می شود.

*مالیات ها کمر بازارهای اقتصادی را شکسته است

حسینی افزود: با وجود نبود فروش مناسب در بازار و شرایط بد اقتصادی اخذ مالیات های سنگین کمر بازاریان اقتصادی را شکسته است.

وی ادامه داد: دست فروشان هر چه سریع تر باید ساماندهی شوند چراکه بازارهای عصرانه دست فروشان در قسمت های مختلف ضربه محکمی به صنف داران می زنند اصناف هزینه های مختلفی را به ادارات مختلف پرداخت می کنند حال آنکه دست فروشان بدون هیچ مشکل و هزینه ای در نقاط مختلف شهر برای خود بازار ساخته اند.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.