جاده شهید کلانتری در انتظار روشنایی مسولین!
  • 1396/10/20 10:05:59
  • 8092
گزارش :

جاده شهید کلانتری در انتظار روشنایی مسولین!

جاده تاریک با تیرهای چراغ برق که تنها در قسمتی از مسیر شهید کلانتری به صورت کرکره ای روشن شده اند، تیرهای چراغ برق کرکره ای که خود عامل عمده تصادفات به شمار می روند.

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز, جاده ای تاریک با تیرهای چراغ برقی که تنها در قسمت کوتاهی از مسیر ردیف شده اند و آن نیز به صورت کرکره ای روشن هستند. اگر مسافر هستید یا از خود اهالی ارومیه و میخواهید وارد این کلان شهر شوید بی تردید متوجه می شوید کدام جاده را می گوئیم, جاده شهید کلانتری .

بعد از ورود به  جاده شهید کلانتری و با فاصله گرفتن از شهر، دیگر اثری از روشنایی دیده نمی شود تیرهای چراغ برق در فاصله ای زیاد با یکدیگر در کنار مسیر به صف شده اند ولی متاسفانه هیچ کدام روشن نیستند جز تعداد 6 تیر چراغ برقی که در نزدیکی ورودی روستای شورکند، که آنها نیز به صورت کرکره ای روشن هستند.
خاموشی و تاریکی مطلق مسیر باعث می شود که نگرانی و دلهره بر وجود راننده و سرنشینان آن مستولی شود و تنها روشنایی موجود نور چراغ های خودروهای در حال تردد است. 

  به سراغ دلیل این وضعیت رفتیم تا علت خاموشی تیرهای چراغ برق این جاده مهم را واکاوی کرده و گزارشی خبری میدانی تهیه کنیم
 پس از مراجعه به محل و مشاهده عینی خاموشی چراغهای برق به سراغ مردم محلی رفتیم، تا وضعیت را از زبان آنان روایت کنیم. سوالات خود را از مغازه دار ساکن جاده و مسول پمپ بنزین مستقر در جاده شهید کلانتری آغاز کردیم.

 مغازه داری که در این جاده  مشغول به کار است در پاسخ به سوال خبرنگارما در خصوص وضعیت چراغهای تیرهای برق جاده می گوید:  چراغ ها در ابتدای جاده اکثرا یک در میان و گه گاهی کلا خاموش هستند و از طرفی با توجه به روشن بودن چراغها به صورت کرکره ای حوادث زیادی هم روی می دهد چون اگر راننده با جاده آشنایی نداشته باشد با تصور اینکه نور چراغ بر روی آسفالت ایجاد سایه می کند ناخودآگاه ترمز می کند و همین توقف ناگهانی سبب تصادف و  برخورد  ماشین عقبی شده است.

در مقابل مغازه نیز یک چراغ تیر برق بود که  وی با اشاره به آن گفت :

سال پیش برای تنظیم چراغ ها آمدند و تا مشکل را حل کنند بعد از اتمام عملیات و  بلافاصله بعد از تست و روشن شدن چراغها در حضور خود کارشناسان و کنترل کنندگان، نیمی از چراغ ها جاده خاموش شدند، اکنون تعداد چراغ های خاموش نیز افزایش پیداکرده است.

مسئول پمپ بنزین جاده شهید کلانتری هم در خصوص این مشکل گفت: اوایل یک مدت چراغ های ابتدای جاده  تا حدودی روشن بودند،  4 ماه پیش  افرادی برای تست آمدند ولی با این وجود باز روشنایی تیرها به صورت کرکره ای و آن هم تنها در ابتدای جاده هستند. 
  وی گفت: عدم روشنایی جاده سبب شده است اگر خودرویی دچار مشکل فنی شود در جاده ای به این تاریکی راننده چکار می تواند بکند. 
وی روشن بودن کرکره ای چراغها را نیز یک مشکل بزرگ دیگر عنوان کرد و افزود:  قبل از اینکه چراغ نصب شود جاده کلا در تاریکی مطلق بود و رانندگان نیز به این روال تا حدودی اشنایی داشتند ولی اکنون که روشنایی در بعضی قسمت ها وجود دارد خود سبب مشکل شده چون به ناخودآگاه در جاده بعد چند تیر با تاریکی روبرو می شود و برای افرادی که با جاده آشنا نیستند خود معضل و خطری است زیرا باعث هراسانی می شود.
برای یافتن پاسخ و دلیل این معضل به سراغ ارسلان شکری معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی رفتیم. شکری در گفت و گو با سرویس اجتماعی باریش نیوز  گفت: 
با راه اندازی خط انتقال برق ، حدود 4کیلومتراز جاده برق رسانی شده و هم اکنون این 4 کیلومتر از سوی اداره کل راه و شهرسازی نگهداری می  شود.

وی با اشاره به اینکه در  19 کیلومتر  دیگر جاده، خط انتقال برق وجود ندارد اظهار کرد: در حال پیگیری هستیم تا در صورت تامین اعتبار این پروژه به پیمانکار واگذار  و روشنایی این جاده را از طریق تامین برق آن فراهم کنیم.

گزارش از :نرگس آقازاده


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.