واحد های صنفی پالایش را از خودشان آغاز کرده و با تخلفات اقتصادی برخورد کنند
  • 1395/12/18 09:47:19
  • 6115

واحد های صنفی پالایش را از خودشان آغاز کرده و با تخلفات اقتصادی برخورد کنند

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی با اشاره به عملکرد یازده ماهه گذشته سال جاری اظهار داشت: عملکرد اداره کل تعزیرات در سه بخش کالا خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق و ارز قابل بررسی و ارزیابی است.

محمد اقوامی مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی در گفت و گو با سرویس اقتصادی باریش نیوز با اشاره به عملکرد یازده ماهه گذشته سال جاری اظهار داشت: عملکرد اداره کل تعزیرات در سه بخش کالا خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق و ارز قابل بررسی و ارزیابی است.
وی افزود: در یازده ماهه سال جاری بالغ بر 13062 فقره پرونده داشتیم که 12645فقره از آنها مختومه شده و مابقی پرونده ها در دست رسیدگی است. محکومیت آنها بالغ بر 1.031.395.299.055 ریال می باشد. 
اقوامی در ادامه گفت: در بخش کالا خدمات نیز 9581 فقره پرونده وارده داشتیم که 9242 فقره پرونده مختومه شده و بالغ بر 207.522.302.860 ریال محکومیت پرونده های این بخش بوده است.
وی ضمن اشاره به پرونده های بهداشت و دارو و قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: 622 فقره پرونده وارده داشتیم که 614 فقره از آنها مختومه شده و محکومیت آنها بالغ بر 3.535.319.136 ریال می باشد. همچنین در بخش قاچاق کالا و ارز 2859 فقره پرونده وارده داشتیم که 2789 پرونده رسیدگی و مختومه شده و بالغ بر 820.337.677.059 ریال محکومیت این پرونده ها است.


مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی در خصوص مقایسه آمار سال جاری با سال گذشته بیان کرد: در بخش کالا خدمات حدود 30 درصد و در بخش بهداشت و دارو و دامپزشکی 5 درصد کاهش پرونده داشتیم اما در بخش قاچاق کالا و ارز شاهد افزایش 20درصدی پرونده بوده ایم.
وی اضافه کرد: با توجه به صلاحیت ذاتی اداره کل تعزیرات حکومتی که مرجع رسیدگی به تخلفات اقتصادی هست، در جهت کنترل بازار از اول اسفند تا 15 فروردین ماه طرح کشیک و گشت های مشترک را دایر کرده ایم. اگر تخلفی دیده مشاهده شود در جهت تصریح در رسیدگی همانجا با گزارش تخلف صورت گرفته رسیدگی انجام میگیرد. همچنین درجهت کنترل بازار در بخش های گرانفروشی، عدم درج قیمت ها، صدور فاکتور و دیگر تخلفات اقتصادی که در بخش کالا و خدمات و همچنین در موارد بهداشتی از مراکز اقامتی، رستوران ها بازدید و نظارت هایی صورت خواهد گرفت.


اقوامی در خصوص رسیدگی به تخلفات افزود: در صورت مشاهده تخلفات در بخش بهداشت و دارو و درمان طبق ماده 11 قانون امور بهداشت تعزیرات، به دانشگاه علوم پزشکی ارسال کرده و پس از تایید در کمسیون ماده 11 دانشگاه پرونده تشکیل شده و به رسیدگی میشود. در بخش کالا و خدمات نیز در راستای تبصره ماده 18 اگر مستقیما به اداره تعزیرات گزارش شود، ما در جهت انجام کارشناسی به سازمان صنعت و معدن و تجارت ارسال میکنیم.
مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی در پایان اظهار داشت: از دوستان عزیزم در واحد های صنفی تقاضا دارم پالایش را از خودشان آغاز کرده و با تخلفات اقتصادی برخورد کنند. مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلف میتوانند به شعب اداره تعزیرات یا سازمان صنعت و معدن و یا اتاق اصناف مراجعه کرده و تخلفات را گزارش دهند. همچنین از طریق سامانه 135 نیز میتوانند تخلفات اقتصادی را گزارش کنند.

کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.