جای خالی مسئولین عمل‌گرا محسوس است
  • 1398/1/24 10:39:49
  • 11777

جای خالی مسئولین عمل‌گرا محسوس است

مسئولین پای خود را از این میدان بیرون کشیده‌اند و بیشتر تمایل دارند در نقش‌های نمایشی وارد صحنه شوند، نطقی بخوانند و بعد در ثانیه محو شوند ولی آنچه عملا برای مردم حایز اهمیت است اقدام و عمل است.

سرویس سیاسی باریش‌نیوز؛ مشکلات و معضلات اساسی از سروکول استان و شهرمان بالا می‌رود و مردم از هر قشری که باشند با انبوهی از مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند. اوضاع نابسامان اقتصادی همچون بهمنی سهمگین بر سر راه مردم قرار گرفته و با خود هر آنچه رنگ شادی و خوشی را دارد می‌برد و به جایش فقر، بیکاری، طلاق، نزاع، خودکشی، یاس و هرآنچه رنگ و بوی سیاهی دارد را به یادگار می‌گذارد. اوضاع و شرایط به جای آنکه بهبود یابد بیشتر از دیروز رو به خرابی می‌نهد و مردم درمانده از دیروز و امروز در هراس از فردای خود به سر می‌برند.
   معیشت، که یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای مردم است دچار مشکل شده است. ولی گویا هیچ مسئولی حتی رغبت ندارد از این موضوع سخن گوید حتی اگر شده به مردم امید واهی دهد که درحال کنترل شرایط هستند. مسئولین پای خود را از این میدان بیرون کشیده‌اند و بیشتر تمایل دارند در نقش‌های نمایشی وارد صحنه شوند، نطقی بخوانند و بعد در ثانیه محو شوند ولی آنچه عملا برای مردم حایز اهمیت است توجه بر معیشت و بهبود وضعیتشان است.
روزگاران درازی است که بسیاری از مسئولین شهرمان با مردم فاصله گرفته‌اند و شاید تعداد اندک شماری از آنان در فکر مردم باشند مسئولینی که دیگر دغدغه‌هایی که برای مردم حائز اهمیت است برای شان گنگ و مبهم است. مسئولین علاقه‌ای به حضور در جمع واقعی مردم ندارند و بیشتر دوست دارند همان عده دوستان سینه چاکشان را گرد خود آورند تا خدایی نکرده اعتراض و انتقادی از مردم نشنوند و خاطرشان مکدر نشود. برخی مسئولین فراری از مردم و مسئولیت هستند و تنها  در زمان موفقیت پروژه یا طرحی برای حضور در صحنه سراز پا نمی‌شناسند تا هرطور شده  قدری از آن طرح را به نام خود بزنند و هر زمان نیاز شد در رزومه طویل خود جای داده و کسب محبوبیت کنند. ولی تا کی این بازی پوپولیستی ادامه خواهد داشت و مسئولین به امید عوام فریبی مردم گام خواهند برداشت؟ آیا زمان آن نرسیده است که شهر ما نیز رنگ مسئولین دغدغه‌مند و عمل‌گرا را به خود ببیند و از شومن‌های حاضر در صحنه تظاهر و غایب از صحنه عمل رهایی یابد؟ بی‌تریدی پاسخ این سوال تنها در دست مردم است تا زمانی که به راحتی باور مردم با یک حرکت تغییر یابد و تفاوت عمل‌گرایی و شعارگرایی مشخص نشود آش همین آش خواهد بود و کاسه همین کاسه. هیچ توسعه‌ای در شهرمان رقم زده نمی‌شود و هیچ تغییری در سرنوشتمان ایجاد نمی‌گردد.

در آیه 11 سوره رعد هم آمده است : انَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّي يُغَيِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ

 خداوند سرنوشت هیچ قوم( و ملّتی) را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.