دغدغه‌مندی اولویت اصلی مسئولان در برون‌رفت از مشکلات باشد
  • 1398/1/18 10:04:12
  • 11742
کارشناس ارشد حقوق عمومی در گفت‌و‌گو با باریش:

دغدغه‌مندی اولویت اصلی مسئولان در برون‌رفت از مشکلات باشد

راهکار اصلی برای برون‌رفت از مشکلات و چالش‌های پیش‌روی که در نهایت روند توسعه استان را نیز کند می‌کند، دغدغه داشتن مسئولان نسبت به مسائل است.

خیبر شریفی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس سیاسی باریش با بیان اینکه مشخص کردن محورهای پیشرفت و توسعه در کنار تقویت باور اجتماعی مردم نسبت به عملکرد مسئولان مهم ترین ابزارهای برای در پیش گرفتن مسیر توسعه است، اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی پیشرفت ملی و استانی متکی شدن به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های داخلی و به‌کارگیری آن در جهت ایجاد فرصت‌های اقتصادی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر هم‌سویی و هم‌توانی کارگشایی در بین مسئولان و دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات شهری و استانی وجود ندارد، معتقد است که متاسفانه محورهای توسعه و پیشرفت استان برای بسیاری از مسئولان مغفول مانده است و دقیقا مشخص نیست که آذربایجان غربی با اتصال به کدام پتانسیل و ظرفیت داخلی ‌تواند به استان و قطب برتر در حوزه خاص تبدیل شود.
این حقوقدان همچنین به ظرفیت‌های ورزشی استان در حوزه والیبال اشاره کرد و افزود: در حالی که آذربایجان غربی و شهر ارومیه یکی از مهدهای برتر والیبال کشور است ولی هنوز نماد خاصی برای گویایی این پتانسیل وجود ندارد.
وی همچنین به ظرفیت‌های گردشگری استان با توجه به هم مرزبودن آذربایجان غربی و شهر ارومیه با کشورهای همسایه اشاره کرد و افزود: توریسم پزشکی پتانسیل مهمی است که می‌تواند ارومیه را به قطب برتر این عرصه تبدیل کند به شرط آنکه برنامه‌های مشخص و محوری در این‌باره از سوی مسئولان ارائه شود.
شریفی عملکرد جزیره‌ای را از موانع توسعه استان و شهر ارومیه ذکر کرد و افزود: باید مسیر حرکتمان در شهر مشخص شود و بدون داشتن محوریت مشخص نمی‌توان به پیشرفت مورد نظر دست یافت.
رئیس هیئت های مذهبی آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به حوزه عملکرد اجرایی، گفت: در حال حاضر تعداد 3 هزار هیئت مذهبی در استان مشغول فعالیت هستند در حالی که این هیئت‌ها بدون دریافت هیچ‌گونه بودجه دولتی فعالیت‌های مذهبی خود را انجام می‌دهند.
وی با بیان اینکه نبود حمایت‌های جدی از تشکل‌های مذهبی که بیشتر در قالب فعالیت‌های مردمی ساماندهی و برنامه ریزی می‌شود، مهم‌ترین چالش برای هیئت‌های مذهبی به شمار می‌رود.
شریفی همچنین به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کمک به سیل‌زدگان استان‌های جنوبی و شمال کشور اشاره کرد و افزود: این کمک‌ها در قالب اقلام ضروری و همچنین قایق موتوری به استان‌های لرستان و گلستان ارسال شده است.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.