افزایش 1421 درصدی کشفیات قاچاق احشام
  • 1397/12/23 09:39:34
  • 11633
سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی عنوان کرد:

افزایش 1421 درصدی کشفیات قاچاق احشام

در طی سال جاری میزان کشف قاچاق احشام توسط مرزبانی استان آذربایجان غربی 1421 درصد افزایش یافته که دلیل اصلی آن تفاوت قیمت در ایران و کشور مقابل است.

به گزارش سرویس سیاسی باریش نیوز؛ سرهنگ فردین پیری سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی در نشست خبری ‌با اصحاب رسانه اظهار داشت: هر روزه بر علم و فناوری صنعت افزوده می‌شود، لذا با توجه با افزایش جمعیت جرائم نیز در حال افزایش پیدا می‌کند پس باید پلیس با تجهیز خود امنیت را فراهم سازد و همچنین در حال حاضر موضوع امنیت به چند بخش نظامی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و.... گسترش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه امنیت توسط تمامی اقشار و نظامیان ساخته شده و متعلق به تمامی آن‌ها است، افزود: در صورت عدم تامین امنیت داخلی، امنیت خارجی میسر نخواهد بود. جلوگیری از‌ تعرض به مرز، جلوگیری از ورود اشرار و دشمن و حفاظت از مرزهای کشور از جمله وظایف مرزبانی است و از سوی دیگر 
مرزبانی تامین کننده اصلی امنیت عمومی است و با جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی از پدیده‌های نامناسبی همچون طلاق جلوگیری به عمل می‌آورد.

سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه با پیشرفت علم در حال حاضر مرزبانی یک تخصص است، افزود: مرزبانی با تشکیل اتاق‌های فکر به دنبال آن است تا اصل پیشگیری قبل از وقوع جرم را اجرایی کند و همچنین به دنبال آن هستیم تا مردم اهمیت مرزبانی را دانسته و جایگاه آن را درک کنند.

سرهنگ فردین پیری سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی در ادامه ایت نشست خبری اظهار داشت: تمام طول نوار مرزی دارای جاده مرزی بوده و مرزبانی از بهترین تجهیزات مخابراتی برخوردار است و همچنین در سال جاری طرح ریزی‌های عملیاتی خاصی‌صورت گرفت و از سوی دیگر پست‌های کنترلی و توان رزمی در نقاط مرزی افزایش یافته است.

وی در رابطه با آمار عملیات‌ها کشفیات مرزبانی استان اظهار داشت: در سال جاری عملیات‌های مرزبانی ۴۰ درصد افزایش یافته و کشفیات ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

سرهنگ پیری تصریح کرد: طی سال جاری در بحث کیف و کفش و البسه ۷۱ درصد افزایش کشفیات، در بحث احشام ۱۴۲۱ درصد افزایش کشفیات، در توقیف خودرو ۲۶۷ درصد افزایش و در بحث آرایشی و بهداشتی ۹۲ درصد کشفیات افزایش داشته است.

وی با تاکید بر اینکه امسال ۴۲ میلیون نخ دخانیات کشف شده است گفت: در حال حاضر مقابله جدی با قاچاق صورت می‌گیرد که در این راستا امسال در کشف هروئین ۴۲ درصد کاهش، حشیش ۱۴۱۴ درصد افزایش، گراس‌۲۱ درصد کاهش و شیشه ۹۹ درصد کاهش طی سال جاری وجود داشت.

سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی در پایان، تفاوت قیمت در دو کشور مقابل را سبب افزایش ۱۴۲۱ درصدی احشام دانست.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.