مسئولان به میان مردم عادی بیایند
  • 1397/11/17 14:06:41
  • 11315

مسئولان به میان مردم عادی بیایند

مسئولان آذربایجان غربی باید از اتاق‌های خود بیرون آمده و در میان مردم عادی بیایند، زیرا تا زمانی که دولتمردان قادر به درک مشکلات مردم نباشند نمی‌توانند اعتماد مردم را جلب و برای مشکلاتشان چاره اندیشی کنند.

سرویس سیاسی باریش‌نیوز؛ هرروز بیش از پیش مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را آزار می‌دهد و مردم اعتراض خود را از راه‌های مختلف به گوش دولتمردان می‌رسانند. در این میان استفاده از فضای مجازی نیز یکی از راه‌هایی است که مردم برای بیان مشکلاتشان بدان چنگ زده و سعی می‌کنند در زیر مطالب و پستهای مسئولین صدای خود را بدان‌ها برسانند. در میان تمام این مشکلات، اعتراض و انتقادها یک نکته مشترک وجود دارد و آن آزردگی مردم از نبودن مسئولین درکنارشان است. زیرا مردم معتقد هستند تا زمانی که مسئولین نتوانند دردهای مردم را درک کنند راهی برای برون رفت از آنان نیز نخواهند یافت.
زیرا آنانکه در خانه‌های مجلل خود نشسته و در کمال آرامش هر روز درآمد خوبی به دست می‌آورند، نمی توانند حال یک مرد را آن هنگام که دست خالی به خانه برمی‌گردد یا زمانی که صاحب خانه درب منزل بست می‌نشیند تا اجاره معوقه را دریافت کند، درک کنند.

 گرانی که به جان مردم افتاد خیلی از مردم از خوردن غذاهای معمولی نیز محروم شدند و کار به جایی رسید که  مردمی که  تا دیروز در حسرت خوردن گوشت بودند، اکنون از خرید یک مرغ یک کیلویی نیز عاجز هستند. بی‌تردید هیچکس به اندازه کسی که با پوست و استخوان خود رنج کشیده قادر به لمس و رسیدن فهمی درست از این ماجرا نیست پس مردم حق دارند از مسئولین پشت میز نشین خود گلایهمند باشند زیرا تا زمانی که مسئول صادقانه در بین مردم نباشد اعتماد مردم را نیز نخواهد داشت و همین امر به فاصله میان مردم و دولتمردان دامن می‌زند  و آنان را از وعده های مسئول دلزده می کند.
البته در این میان برخی از مسئولین دست به بدعتی درست زده و با حضور در بین مردم از فاصله خود با آن ها کاسته است. همین یک قدم کوچک و کنارگذاشتن تشریفات زائد برای رسیدن به مردم و ساده در میان مردم بودن به محبوبیت آنان افزوده است. این قدم های کوچکی است که سبب جلب اعتماد مردم شده و ما نیز در استان و شهرمان  نیازمند شکل گیری چنین حرکتهای پسندیده ای در میان مسئولین هستیم.
مسئولان ما نیز باید به تاسی از آموزه های دینی خود و فرمایشات رهبری به میان مردم بیایند و دردهایشان را ببینند زیرا تنها به هنگام انتخابات به سراغ مردم آمده و وعده‌های رنگارنگ انتخاباتی به آنها دادند، راه حل منسوخ شده و پیش و پاافتاده‌ای است که کمتر کسی فریبش را می‌خورد . مسئولین بهتر است اگر دغدغه حل مشکلات مردم را دارید جنس مردم را به خود بگیرند. به خدا حرام است  شبی که در بالش نرمین بدون فکر گره کشایی از مشکلات مردم خوابیدن.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.