فاصله زندگی حقیقی تا مجازی
  • 1397/11/15 13:24:11
  • 11291
یادداشت

فاصله زندگی حقیقی تا مجازی

امروزه با رواج فضای مجازی در زندگی افراد ، به اشتراک گذاشتن تمام لحظات زندگی روزمره به امری عادی تبدیل شده است.

سرویس فرهنگی باریش نیوز،امروزه فضای مجازی و حتی شبکه های آن به لطف برخی کاربران محلی برای جار زدن زندگی های به اصطلاح مرفح و بی درد افراد  شده که تبعاتی نیز به دنبال دارد.

تبعاتی که این مهم در جامعه و زندگی های دیگر افراد دارد این است که سبب گسترش افسردگی و هم پدیده منحوس چشم و هم چشمی شده که باید کنترل شود البته این نکته  مطرح می شود که افراد با جار زدن زندگانی های خود در فضای مجازی می خواهند عشق و صفا و صمیمیتی که دارند را به سمع و بصر افرادی که می شناسنند برسانند یا می خواهند بگویند که چقدر خوشبختند و فارغ از تمام مشکلات؟

اصلا این همه نمایشی که در فضای مجازی صورت می گیرد در زندگی واقعی افراد هم هست یا خیر صرفا برای بازی با روح و روان افرادی است که آن ها را در آن فضا می بینند؟

 امروز افراد بیش از اینکه اعضای جامعه و دنیای حقیقی باشند عضوی از پیج های مجازی شده اند و به جای تمرکز به داخل خانه و خانواده خود و فراهم آوردن محیطی آرام و لذت بخش برای خانواده و چشیدن طعم خوشبختی تنها در فکر به اشتراک گذاری روزمره های زندگی خود هستند که مثلا زهر چشمی از برخی افرادیکه در خانواده وجود دارند بگیرند اما نمی دانند گاهی این زهر چشم گرفتن ها شرمندگی برخی ازدنبال کنندگانشان را  به دنبال دارد چرا که شاید ضمیر خفته افرادی را که در زندگی حقیقی خود این هجم از خوشبختی را نمی توانند تجربه کنند  و یا افرادی که متاهل نبوده و شرایطی برای آن ندارند را بیدارکنند. 

نکته جالبی که وجود دارد این است که  در گود فضای مجازی زنان بیشترین فعالیت را دارند و حتی در این فضا با جار زدن روابط عاشقانه ای که با همسر خود دارند هیچ ابایی ندارند در حالیکه اگر به زندگی حقیقی شان بنگری روزی نیست که بحث و مشاجره نداشته باشند.

در فضای مجازی با توجه به اینکه مشکلات حقیقی دیده نمی شوند به همین دلیل افراد و کاربران چنان از زندگی خود تعریف می کنند که گویی همیشه زندگیشان گل و بلبل است اما واقعیت امر این است  که اگر به بطن زندگی ها مراجعه کنیم، هشتشان گره نهشان است و از حل و عقده گشایی گرهی که در زندگی دارند عاجز هستند و صرفا برای نشان دادن خودی در جمع دوستانه به فضای مجازی و غیر حقیقی رو آورده اند.

اگر به آمارهای طلاق نگاه کنیم متوجه می شویم که با افزایش کاربران فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، فاصله  میان خانواده ها و حتی زوجین بیشتر می شود و دلسردی بوجود می‌آید و این دلسردی گام تا را به دادگاه و در نهایت طلاق نزدیک می کند.

امید است روزی بیاید که تمام اشتراکاتی که در فضای مجازی قرار می گیرند نمود بارزی در زندگی حقیقی هم پیدا کند تا هم زمینه های چشم و هم چشمی کمتر شده و هم دیگر شاهد روز افزون افسردگی ها و حتی طلاق زوجین نباشیم چرا که این فضای مجازی و جار زندگی سبب گسترش طلاق، افسردگی و چشم و هم چشمی شده که ریشه در اساس زندگی دارد و آن هم کمبود محبت است و فرد می خواهد از این طریق کمبود خود را جبران کند.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.