نبود امنیت شغلی پاشنه آشیل ارتقای بهره‌وری در جامعه کارگری
  • 1397/9/12 12:25:43
  • 10855
یادداشت:

نبود امنیت شغلی پاشنه آشیل ارتقای بهره‌وری در جامعه کارگری

نبود امنیت شغلی معضلی است که با ایجاد آشفتگی در فضاهای کسب و کار بهره‌وری خلاقانه از نیروی فکری و جسمی جامعه کارگری را کاهش می‌دهد.

به گزارش سرویس اجتماعی باریش، پیداکردن شغل مناسب و ایجاد درآمد جزو ضروریاتی است که برای ادامه زندگی هر فردی لازم است، اما در این میان جامعه کارگری با آنکه سهم بیشتری در تولید ملی و ایجاد درآمد ناخالص ملی دارند همواره از وجود مشکلاتی از جمله نبود امنیت شغلی و ترس از بیکارشدن رنج می‌برد.
براساس آخرین آمار بیش از 54 درصد جمعیت کشور به جامعه کارگری تعلق دارد و از این رو یکی از تکالیف دولت‌ها در برابر کارگران و به طور کلی در برابر هر نوع شغلی ایجاد امنیت شغلی است. چناچه مقررات و رویه‌هایی برای حفظ امنیت شغلی افراد در نظر گرفته نشود، هرکس مدام نگران از دست دادن شغل خود است و بیم از بیکاری خود مانع بروز خلاقیت و شکوفایی استعدادهای افراد می‌شود. 
افزون بر آن، این امر تلاشی دوباره برای یافتن شغلی جدید و همه هزینه‌های ناشی از آن را به دنبال خواهد داشت. در فضایی چنین مبهم و ناپایدار ، کارگران از آینده شغلی و تأمین زندگی خود و خانواده شان مطمئن نیستند و تنها به این فکر می کنند که چگونه بیکار نشوند و از این رهگذر فرصتی برای مطالبه دیگر حقوق قانونی خود نیز نخواهند یافت.
امنیت شغلی در بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ به اندازه‌ای مهم و قابل توجه است که مقام معظم رهبری در همین رابطه می فرمایند: «یک مسئله مسئله‌ امنیت شغلی کارگر است؛ اگر ذهن کارگر مشغول باشد که آیا فردا در این کارگاه خواهد بود یا نه، دستش به کار نمی‌رود.
قراردادهای سفیدامضا، ساعت‌های کاری طولانی، عدم پرداخت اضافی کاری‌ها، عدم پرداخت درست حق بیمه، پایمال کردن حقوق نیروی انسانی در استفاده از مرخصی ها در طول سال همه و همه مشکلاتی است که در کنار نبود امنیت شغلی رنج کارگران را دوچندان کرده است، البته همه این مشکلات در خوشبینانه‌ترین حالت است که فرد بتواند در شرایط کنونی که اکثر کارگاه‌ها، بنگاه‌های اقتصادی، کارخانجات و تولیدکنندگان به دلایل مختلف تعدیل نیرو می‌کنند، شغلی را برای خود دست و پاکند.     
در کنار این همه مشکلات معاون دبیرکل خانه کارگر کشور از کاهش 41.7 دهم درصدی قدرت خرید کارگران ایران در شش ماهه اول امسال خبر می‌دهد و دلیل آن را شرایط نابسامان اقتصادی می‌داند.
حسن صادقی بیان می‌کند، در شش‌ماه گذشته امسال حدود 19 و نیم درصد به حقوق‌ها اضافه شده اما 41 و هفت دهم درصد از قدرت خرید کارگران کاهش پیدا کرده است.
نبود امنیت شغلی بحث امروز و یا دیروز فعالیت‌های اقتصادی نیست و مختص به یک شهر یا استان هم نمی‌شود، اما یکی از پیامدهای این پدیده نامبارک در فضای کسب و کار، عدم امکان بهره‌مندی از خلاقیت نیروی انسانی کارآمد است، کارفرمایان با اطلاع از عدم آگاهی کارگران به قوانین کاری سعی می‌کنند قراردادها را بیشتر به نفع خود و به ضرر کارگر تنظیم کنند تا هروقت که تمایل برای ادامه همکاری نداشتند به راحتی آن را فسخ کنند و این موضوع ای است که امروزه بیشتر باعث عدم ثبات و پایداری در محیط‌های کسب و کار می‌شود.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.