آذربایجان غربی برای جذب سرمایه گذار نیازمند اهتمام تمام سازمان‌هاست
  • 1397/9/6 15:15:05
  • 10818
به گزارش باریش:

آذربایجان غربی برای جذب سرمایه گذار نیازمند اهتمام تمام سازمان‌هاست

استان آذربایجان غربی با وجود داشتن ظرفیت‌های بالا و منحصر بفرد در زمینه‌های مختلف از جمله در صنایع، معادن و هم مرزی با سه کشور خارجی متاسفانه نتوانسته است از این مزایا جهت ارتقای خود بهره ببرد . سهم آذربایجان غربی در اکثر شاخص‌های توسعه قعر جدول می‌باشد.

به گزارش سرویس اقتصادی باریش نیوز، استان آذربایجان غربی با وجود داشتن ظرفیت‌های بالا و منحصر بفرد در زمینه‌های مختلف از جمله در صنایع، معادن و هم مرزی با سه کشور خارجی متاسفانه نتوانسته است از این مزایا جهت ارتقای خود بهره ببرد . سهم آذربایجان غربی در اکثر شاخص‌های توسعه قعر جدول می‌باشد.

استان آذربایجان غربی برای رسیدن به رشد متوازن و استفاده صحیح از فرصت ها برای پیشرفت بایستی به زمینه های مختلف را مدنظر خود قرار دهد زمینه هایی همانند بهره مندی از زیرساخت های حمل ونقل که شامل ریلی، هوایی و دریایی می باشد. البته وصل شدن به خط ریلی راه آهن ارومیه به مراغه را می‌توان به فال نیک گرفت. ایجاد امنیت نیز برای سرمایه گذار دارای اهمیت فراوان است این امنیت فقط متوجه امنیت نظامی نیست و برای جذب سرمایه گذار باید این اعتماد و اطمینان در سرمایه گذار ایجاد شود که سرمایه گذاری اش مثمر ثمر بوده و به رشد، فزونی و سرمایه خواهد رسید ؛ارائه و جذب نظر سرمایه گذاران قبلی دراین برهه دارای اهمیت و نقش به سزایی می باشد زیرا رضایت این افراد خود تبلیغ برای سرمایه گذاران بود که راغب به سرمایه گذاری  می شوند و رضایت این سرمایه گذاران از استان می توانند رزومه کاری خوبی از سرمایه گذاری در استان برای همگان باشد.

 

آذربایجان غربی برای رسیدن و فعال شدن به عنوان یک قطب اقتصادی بایستی مسولین امر برای جذب و رایزنی های خود برنامه پایداری داشته باشند و بعد از رایزنی و جذب سرمایه گذار، موضوع را به طور مستمر پیگیری نمایند زیرا این  عدم پیگیری مسئله از مشکلات  عمده سرمایه گذاری در استان می باشد.

 

جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: در جذب سرمایه گذار برخی موانع ملی، منطقه ای و امنیتی وجود دارد، البته در سالهای اخیر موانع امنیتی کمرنگ تر شده است اما برای استفاده و جذب سرمایه گذار باید فضای اجتماعی جامعه نیز آماده باشد، اهتمام تمام دستگاه ها و حمایت قضایی، اجتماعی و ارائه خدمات مناسب به سرمایه گذار در جذب می تواند گامی موثر باشد.

وحید جلال زاده استاندار سابق آذربایجان غربی گفت: اگر‌بخواهیم مشکلات استان را خارج از مسائل روزمره و سیاست زدگی های مرسوم بررسی کنیم باید به چند عامل مهم از جمله نبود جامعه نخبگی، فقر فرهنگی، عمل زدگی و نبود برنامه مدون برای توسعه استان اشاره کردلازمه توسعه و پیشرفت متوازن هر جامعه به برخورداری از جامعه نخبگان بستگی دارد که برخی سیاسیون و اساتید فن معتقدند امروز اثری از جامعه نخبگی در استان نیست‌ و ما شاهد خرده گفتمان های شخصی از سوی افراد هستیم که اتفاقا نتیجه عکس می دهند و کمکی به پیشرفت استان نمی رسانند.

صمد پورسلطان نائب رئیس اتاق بازرگانی ارومیه یکی از اقدامات مهم در بسترسازی ایجاد یک سری شهرک‌های صنعتی و بین المللی بدون کارهای هزینه بر من جمله محوطه سازی، انتقال سهل برق، گاز و آب وجود داشته باشد تا سرمایه گذار رغبت ایجاد واحد صنعتی و تولیدی را در این مکان‌ داشته باشد.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.