آغاز طرح مطالعاتی فاز سوم کمربندی دوم ارومیه/تقاطع غیرهمسطح آذربایجان بیش از 50درصد پیشرفت فیزیکی دارد
  • 1397/8/13 09:31:59
  • 10646
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در گفت‌و‌گو با باریش؛

آغاز طرح مطالعاتی فاز سوم کمربندی دوم ارومیه/تقاطع غیرهمسطح آذربایجان بیش از 50درصد پیشرفت فیزیکی دارد

تقاطع غیرهمسطح آذربایجان در حال حاضر بیش از 50درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده این پروژه تا پایان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

محمدرضا علیزاده امامزاده،رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در گفت‌و‌گو با سرویس اقتصادی باریش، با اشاره به پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد تقاطع غیر همسطح آذربایجان املاک تملک شده در اجرای پروژه بیش از 10 هزار متر مربع است که تمام مصالحه‌ها انجام و تملک شده، همچنین برنامه‌ریزی لازم برای بتن‌ریزی قسمت‌های باقی مانده پل انجام شده که در صورت شرایط مساعد جوی عملیات بتن ریزی اجرا می‌شود و این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد. 
وی در ادامه با تشریح آخرین وضعیت عملیات اجرایی کمربندی دوم شهر ارومیه، افزود: طول کلی پروژه 42 کیلومتر است که 23 تقاطع غیرهمسطح را شامل می‌شود؛ میزان پیشرفت فاز اول پروژه حد فاصل جاده سرو تا جاده انهر بیش از 45 درصد است و خاکبرداری فاز اول پروژه بیش از 85 درصد در حدود 2 میلیون متر مکعب انجام شده است.
علیزاده ادامه داد: عملیات فاز اول پروژه در حدود 7 کیلومتر با  7 تقاطع غیرهمسطح هم اینک در دست اجرا است که مطالعات تقاطع‌های غیرهمسطح به اتمام رسیده و همکاری بیشتر شهروندان برای انجام مصالحه املاک واقع در روستای بادکی می‌تواند ادامه پروژه را که به سمت جاده انهر است، تسریع کند.
این مسئول با اشاره به مشکلاتی که سرعت اجرای طرح کمربندی دوم ارومیه را کندی رو برو کرده، خاطرنشان کرد: مشکل به وجود آمده در پروژه معارض دکل‌های برق 123 کیلوولت دوبل شورکند بود که با همکاری مسئولان مقدمات کار انجام یافته و در صورت وصول نتیجه نسبت به جابجایی دکل های برق اقدام می شود و مطالعات مربوط به فاز دوم پروژه حد فاصل جاده انهر تا جاده بند پایان یافته و مطالعات تقاطع‌های غیرهمسطح در فاز دوم آغاز شده است. 
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه همچنین یادآور شد: فاز سوم و چهارم پروژه کمربندی دوم ارومیه حد فاصل بین بند تا جاده اشنویه و جاده اشنویه تا جاده سرو در حال حاضر در دست مطالعه و مسیریابی است تا طرح عمرانی آن به زودی آغاز شود. 
علیزاده با اشاره به پروژه اوریاد از طرح‌های تجاری شهر ارومیه گفت: این پروژه پس از عقد قرارداد، با کاهش طبقات مصوب از جانب شورای شهرسازی و معماری قرار گرفته و با کارشناسی‌های مجدد مورد ارزیابی و توافق قرار می‌گیرد.   
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در پایان با اشاره به برنامه‌های عملی برای تحقق سند توسعه 2020 ارومیه اظهار کرد: با پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری ارومیه، مسئولیت‌های طرح ارومیه شهر گردشگری سال 2020 به مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه واگذار شده که در آینده نزدیک رئوس استراتژی‌های ارومیه 2020 توسط مرکز پژوهش‌های شورا اعلام می‌شود.

 


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.