اجرای طرح اشتغال حمایتی
  • 1397/8/9 11:02:06
  • 10615
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در گفت‌وگو با باریش:

اجرای طرح اشتغال حمایتی

طرح اشتغال حمایتی یکی از طرح های دولت تدبیر و امید است که هدف از آن توانمند سازی افراد برای ورود به بازار کار، ایجاد اشتغال کوتاه مدت برای اقشار کم درآمد و کاهش فقر و ارتقای سطح مهارت جوانان و آماده سازی آنها برای ورود به بازار کار است.

رضا نقی زاده در گفت‌وگو با سرویس اقتصادی باریش، گفت: طرح اشتغال حمایتی یکی از طرح های دولت تدبیر و امید است که هدف از آن توانمند سازی افراد برای ورود به بازار کار، ایجاد اشتغال کوتاه مدت برای اقشار کم درآمد و کاهش فقر و ارتقای سطح مهارت جوانان و آماده سازی آنها برای ورود به بازار کار است.
وی ادامه داد: حمایت اجتماعی و اقتصادی از گروه هدف در ازای حضور در برنامه های آموزشی، کارورزی ، آماده سازی و مهارت آموزی جهت حضور در فعالیتهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی که مبلغی به‌عنوان کارانه به ازای مشارکت و انجام كار در برنامه‌های مصوب پرداخت می‌گردد. 
نقی زاده افزود: این طرح با اهداف كاهش آثار شوك‌های عمومی و خاص در پاسخ به بحران‌های موقتی يا ساختاری اشتغال، كاهش فقر و پلی به سوی اشتغال دائمی اجرا می‌شود.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: این طرح در مؤسسات خیریه دارای مجوز از استانداری، نهادهای حمایتی، لیست افراد مورد تایید خود را از نظر نیازمند بودن و بیکار بودن  وارد سامانه saman.samanerefah.ir می‌کنند تا در نهایت با تأیید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نیازمند بیکار توسط ارگان‌های دولتی وغیردولتی به‌کارگیری شوند.
وی گفت: در این طرح تمام ارگان‌های دولتی وغیر دولتی نیز که دارای طرح اشتغال می‌باشند جهت تأیید طرح خود، وارد سامانه مذکور شده  تا توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تأیید شود.
نقی زاده تصریح کرد: این طرح شامل متقاضیان بیکار و یا جویای کار است که نيازمند تابعیت ایرانی بوده و حداقل توانایی انجام فعالیت‌های اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی را دارند، که اولویت با جوانان بیکار در مناطق محروم کشور می‌باشد. 
وی ادامه داد: هر طرح می‌بايست شرايط بومی ومنطقه‌ای روستایی و شهری را در نظر داشته باشد که اولويت با مناطق محروم و فقير و نيازمند پرداخت حداقل كارانه بتواند نقش به سزایی در رفع فقر اقتصادی و معيشتی خانواده‌ها داشته باشد.
نقی زاده اضافه کرد: طرح‌های پيشنهادی در دبيرخانه ستاد مركزی مطرح و پس از بررسی در صورت تأييد، جهت اجرا به استان مربوطه ابلاغ می‌شود تا تفاهم نامه استانی بين دستگاه يا نهاد اجرايی با اداره كل آسيب‌های اجتماعی وزارت متبوع منعقد می‌شود و ليست مشخصات و كد ملی افراد متقاضی طرح توسط اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان به دبيرخانه ستاد مركزی ارسال می‌شود تا وضعيت استحقاق افراد معرفی شده در سامانه بانک رفاه ایرانیان مورد بررسی قرار گیرد.
وی ادامه داد: پس از تأیید و اعلام ستاد مرکزی، افراد می‌توانند در طرح مذکور شرکت نمایند و با تأیید کارکرد افراد و ارسال به ستاد مرکزی به‌طور ماهانه به مدت 6 ماه حداکثر 7 میلیون ریال به‌طور مستقیم به حساب بانکی افراد مشمول این طرح واریز خواهد شد.


کلید واژه ها:
  • باریش نیوز
مطالب مرتبط
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  • باریش نظراتی را که حاوی توهین ویا کلمات رکیک است منتشر نمی‌کند.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.