باریش نیوز

مردم برای درمان دندان به افراد غیر مجاز مراجعه نکنند!


همه مردم باید بهداشت فردی خود را رعایت کنند و به دندان های شیری کودکان ارزش قائل شوند ولی متاسفانه هیچ کس به دندان شیری اهمیتی نمی دهد.

حدود 3 تا 5 درصد جمعیت کشور ایران دارای اختلالات شنوایی می باشند


اختلالات شنوایی، شایع ترین نقیصه مادرزادی در بدو تولد است . ناشنوایی بعد از عقب ماندگی ذهنی، رتبه دوم معلولیت ها را در کشور به خود اختصاص داده است.

بیمارستان های ارومیه با کمبود امکانات مواجه هستند!


بیمارستان های آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه از کم امکانات ترین بیمارستان های کشور است ولی ساخت بیمارستان های جدید نوید بخش روزهای خوب و مناسب از نظر پزشکی و درمانی است.

حذف دفترچه های بیمه و شرایط آن


دبیر انجمن داروسازان ایران با اشاره به اینکه بخش خصوصی در عرصه داروخانه‌ها هنوز زیرساخت حذف دفترچه بیمه را ندارد، گفت: نباید چنین طرحی با محدودیت اجرا شود و باید شرایط بیمار در اولویت برای دسترسی به خدمات و دارو قرار گیرد وگرنه بیمار سرگردان می‌شود.

کافه خیریه، حرکت انساندوستانه کافه ها در ارومیه


اولین کافه خیریه کشور با مشارکت ۱۳ کافی شاپ ارومیه روز جمعه برگزار خواهد شد.

این خوراکی پرطرفدار و خوشمزه جانتان را می‌گیرد


متخصصان تغذیه ضمن هشدار درباره مصرف بیش از حد نودل یا رشته اعلام کرده‌اند که نوعی ماده افزودنی موجود در این خوراکی جان افراد را نشانه گرفته است.

ریشه مشکلات معده کجاست؟


عضو انجمن علمی طب سنتی گفت: نخستین دستور در طب سنتی برای حل مشکلات معده کم کردن میزان غذا خوردن است. مقدار غذا خوردن باید به حداقل برسد مثلاً 10 قاشق غذا خورده شود و بعد از اینکه هضم کامل صورت گرفت در دو ساعت بعد به غذا خوردن ادامه دهد.

سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید


چهار بیماری غیر واگیر که تهدید کننده زندگی انسان محسوب می شوند عبارتند از بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، بیماری های مزمن تنفسی، دیابت.

چرا سلولیت در بخش‌های خاصی از بدن شکل می‌گیرد؟


سلولیت بخشی طبیعی از رشد و افزایش سن انسان محسوب می شود. سلولیت خطرناک نیست و نشانه ای از بیماری های جدی‌تر و ترسناک محسوب نمی شود.

آغاز حذف دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی در 19 استان


معاون درمان سازمان تامین اجتماعی، از تدوین ۲۲ برنامه عملیاتی در حوزه درمان خبر داد و گفت: طرح حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی در ۱۹ استان آغاز شده است.

نارسایی کبدی چیست؟+ علائم


نارسایی کبدی بیماری جدی است که بیمار نیازمند پیوند کبد شده و در معرض خطر مرگ قرار می‌گیرد.

عادت هایی که موجب پیری زودرس می شوند


در این مقاله با تعدادی از عادات بد که بر روی پیری زودرس اثر می‌گذارند آشنا می‌شوید. این عادت‌ها عبارتند از خواب ناکافی، مصرف زیاد شیرینی‌ها، استرس و ... .

واکنش بدن به نوشیدن آب به صورت ناشتا


محققان به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف آب به صورت ناشتا به درمان میزان زیادی از اختلالات بدن کمک می‌کند. به همین دلیل در کشوری مانند ژاپن برخلاف کشورهای دیگر مردم کمتر از مشکلاتی مانند دیابت و چاقی مفرط رنج می‌برد...

با ارزانترین دارو پیشگیری سرطان ریه آشنا شوید


یک پژوهشگر طب سنتی گفت: استفاده از گیاه یا دمنوش بنفشه در پیشگیری از سرطان ریه موثر است.

  اخبار شهر را بيشتر از كدام رسانه خبري پيگيري ميكنيد؟

70.33

19.78

4.40

1.10