باریش نیوز

با سینوزیت و راه پیشگیری از آن آشنا شویم


مهم‌ترین راه پیشگیری از سینوزیت، پیشگیری از سرماخوردگی است،توصیه می‌شود قبل از غذا خوردن و خوابیدن و هنگامی که وارد خانه می‌شوید دست‌های خود را بشویید. تنفس در هوای تمیز و سالم، دوری از دود سیگار و هوای آلوده و پرهیز از قرار گرفتن در مکان‌های پرازدحام می‌تواند در پیشگیری از این عفونت موثر باشد.

آنفولانزا بیماری به شدت واگیردار/ استرس بیماری اگزما را تشدید می کند


آنفلوآنزا یک بیماری به شدت واگیردار بوده و معمولا بین یک تا چهار روز طول می‌کشد تا اولین نشانه‌های آن ظاهر شود،اگزما نوعی التهاب پوستی است که علائم آن شامل قرمزی، خشکی، پوسته‌ریزی و تاول‌های ریز می‌شود.

دیابت و زنان، "حق ما داشتن آینده‌ای سالم"


طی سالهای اخیر افزایش شیوع بیماری دیابت در جهان، این بیماری را به بزرگترین اپیدمی تاریخ تبدیل کرده است، تا پایان سال 2015 بیش از 415 میلیون نفر از افراد 20 تا 79 ساله دنیا مبتلا به دیابت بودند، این تعداد تا سال 2040 از مرز 640 میلیون نفر خواهد گذشت.

طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) افتخاری برای آذربایجان است


طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) در 20 هزار متر مربع احداث شده است که دارای 200 تخت خواب می باشد؛ کلنگ زنی این بیمارستان در آذر ماه 95 انجام شد که در عرض 11 ماه مراحل ساخت آن به اتمام رسیده است.

دانشگاه علوم  پزشکی آذربایجان غربی هفتمین دانشگاه برتر کشور شناخته شد


برای جبران کمبود پزشک در آذربایجان غربی مجوز جذب 500 نفر را در  در بیمارستانی هاو درمانگاه ها و کلینیک ها  اخذ کرده ایم.

بیمارستان امید تمامی امکانات درمان سرطان را دارد


طبق قانون وزارت بهداشت بیمارستان ها در سال اول افتتاح به عنوان بیمارستان درجه یک شناخته می شوند ولی بیمارستان امید در واقع یک بیمارستان مدرن و بی نظیر در استان و منطقه است و در ارزشیابی نیز تلاش خواهیم کرد تا درجه بالا و خوبی را بدست آوریم.

زمان طلایی را در درمان سکته مغزی عزیزانتان از دست ندهید


سکته مغزی که سومین عامل مرگ در جهان می باشد، زمانی رخ می دهد که اختلال ناگهانی درجریان خون یک قسمت از مغز در اثر یک لخته یا یک رگ خونی پاره شده به طور ناگهانی پدید می آید

چگونه از آلرژی بیماری با عطسه های خسته کننده پیشگیری کنیم


روزهای کوتاه فصل پاییز برای افرادی که مستعد حساسیت هستند، به روزهایی بلند و سختی مبدل می شود که گویا پایانی برای آبریزش و سرفه و عطس های کلافه کننده وجود ندارد. اگر احساس می کنید که علائم آلرژی شما هر ساله زودتر و زودتر با شدت بیشتر بروز می کند.

آنچکه در خصوص کنترل خشم باید دانست


خشم یک احساس کاملا طبیعی است که همه موجودات به غریزه آن را در خود دارند و برای بقا لازم و ضروری است. اگر یک حیوان براساس خشم خود عمل کند هیچ ایرادی بر آن وارد نیست اما اگر یک انسان براساس خشم خود عمل کند و قادر نباشد که خشم خود را مدیریت کند آن وقت است که می‌گوییم این انسان هنوز وارد مغز تکاملی خود نشده و براساس احساسات زندگی می‌کند.

اطلاعیه مهم بیمه سلامت به بیمه شدگان


بیمه شدگان محترم درصورت تمایل می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان و نمایندگی های فعال سطح استان نسبت به ابطال دفترچه صندوق بیمه سلامت همگانی و با مشارکت در پرداخت حق بیمه در قالب صندوق ایرانیان از خدمات کلیه مراکز طرف قرارداد برخوردار گردند.

فصل پاییز، فصل طغیان و فعالیت ویروس هاست


سرمــاخوردگی ،اگـــزما ، سینوزیت، آنفلــوآنزا و آلرژی  از بیماری های شایع ویروسی فصل پاییز که سرماخوردگی نیز سلطان بیماری‌های پاییزی می باشد.

تلف شدن 30 کبوتر در سلماس/علائم ظاهری بیماری تنفسی، برونشیت و نیوکاسل مشاهده شد


پرنده های کبوتر در 2 روستای همجوار سلماس به تعداد مجموعا 30 عدد تلف شده بودند؛ علائمی همچون بیماری تنفسی، بیماری بروشیت و بیماری نیوکاسل وجود داشت.

امیدواریم بتوانیم با همت مردم و خیرین خدمات خوبی به حوزه سلامت ارائه دهیم


جرقه اولیه مجمع خیرین سلامت از مجلس هفتم و دیدار با مقام معظم رهبری زده شد؛ تبلیغات در زمینه جذب خیرین بسیار موثر است و کار خیرین باقی الصالحات است.

پوکی استخوان، بیماری خاموش/ استخوان های خود را دوست بدارید


این بیماری شایع ترین بیماری بافت استخوانی می باشد، پوکی استخوان با کاهش تراکم استخوان و از دست رفتن کیفیت ریز ساختار استخوان، منجر به افزایش خاصیت شکنندگی و در نتیجه افزایش خطر شکستگی می شود؛ از آنجایی که این بیماری تا زمان بروز شکستگی قابل شناسایی نمی باشد و در نهایت با بروز شکستگی مشخص می شود و به عنوان بیماری خاموش خوانده می شود.