باریش نیوز

راه‌اندازی 32 ایستگاه ثبت نام کارت ملی هوشمند با تجهیزات مربوطه در کلیه شهرستان ‌ها تعبیه شده است


بیشتر صندوق‌های قابل استفاده برای نامه‌های عادی، هوشمند و مجهز به دستگاه "چی پی سی" می‌باشند و همه روزه نامه‌ رسان‌ها با باز کردن صندوق‌ها و وارد کردن کارت به دستگاه اطلاعات برداشت نامه‌ها وارد سیستم اداری می‌شود و نه تنها هیچ‌ گونه اقدامی برای جمع آوری آن‌ها نشده بلکه همیشه در جهت حفظ، نگهداری و توسعه صندوق‌های موجود در شهر قدم برداشته‌ایم.

پیام نوع دوستی مردم آذربایجان غربی طی کاروان کمک های مردمی به مردم کرمانشاه رسانده شد


هیچ استانی نتوانسته بود همانند آذربایجان غربی کمک های مردمی را به شکل کاروان به مناطق زلزله زده ارسال کند؛  کاروانی که آذربایجان غربی ارسال کرد بزرگترین کاروان ارسالی به مناطق زلزله زده کشور بود.

علت دستگیری 60 درصد مجرمان مواد مخدر است


در جرایم مستقیم بیش از 38 درصد زندانیان به بحث مواد مخدر مربوط می‌‌شود  و بیشتر جرایم دیگر نیز رابطه غیر مستقیمی با موادمخدر دارند که در حالت کلی نزدیک به 60 درصد زندانیان مستقیم و غیر مستقیم به تبعات ناشی از موادمخدر وارد زندان می‌شوند.

وظیفه نماینده سوال و استیضاح وزیر و رئیس جمهور می باشد/سازه های شهری از آئین نامه 2800 پیروی نمی کند


ضمن عرض تسلیت به فوت شدگان زلزله کرمانشاه و آرزوی صبر برای بازماندگان زلزله داریم، به علت اینکه سازه های ساختمانی سطح شهر از آئین نامه های مصوبه 2800پیروی نمی کنند امکان فراوان دارد که در صورت وقوع زلزله با ریشتر بالا بافت شهری و سازه ها را دچار تخریب کنند.

با کمبود 120 نفر در فوریت‌های پزشکی مواجه هستیم


با برنامه ریزی هایی که توسط  وزارتخانه درباره پایگاه امداد هوایی استان انجام شده در اولویت کاری ما قرار دارد و با خرید بالگرد توسط وزارتخانه این پایگاه به احداث خواهد رسید.

نارضایتی دانشجویان از کیفیت غذا و بسته بودن سلف دانشگاه کذب و بی‌اساس است


 در پی اخبار منتشر شده در یکی از کانال های ارومیه مبنی بر گلایه دانشجویان از ضعف مدیریت در دانشگاه قاضی طباطبایی ارومیه و به بسته بودن سلف این دانشگاه در چند روز اخیر از ضعف مدیریتی در این دانشگاه گله کردند.

قاتل شناسایی واقدامات لازم جهت دستگیری قاتل صورت گرفته است


صبح امروز اخبار منتشر شده در فضای مجازی و رسانه ها حکایت از کشته شدن یک زن در منطقه شهرک سپاه ارومیه توسط همسرش داشت.

یک مرد به ضرب گلوله همسر خود را کشت/فرد قاتل تحت تعقیب است


علت اصلی این ماجرا هنوز مشخص نیست و فرد قاتل تحت تعقیب است.

ساختار های حمل و نقل شهر بایدبرای کاهش ترافیک تغییر یابد/با وضعیت حاکم بر ناوگان حمل و نقل عمومی مردم رغبتی به استفاده از آن ندارد


ساختار های حمل و نقل شهر باید تغییر یابد؛ حمل و نقل شهری باید با تراموا و تغییر مسیر اتوبوس های شهری و اجرای زوج و فرد توسعه یافته و از سوی دیگر نیز باید تدابیری در راستای کلانشهر شدن اتخاذ کرد؛ مطالعات تراموا انجام گرفته است و فاز اجرائی آن شروع خواهد شد ولی به این زودی قطعا جواب نخواهد داد.

تا یکسال وقوع پس لرزه های منطقه سرپل ذهاب طبیعی است/ دلیل وقوع تمامی زلزله ها گسیل های فعال می باشد


باید در نظر گرفت که پس لرزه ها در خود منطقه زلزله روی می دهد، علت تمامی زلزله ها گسیل های فعال بوده که باید در نظر گرفت این گسیل ها در همه حال فعال بوده ولی  گاه از خود فعالیت نشان می دهند و برخی مواقع فعالیتی از خود بروز نمی دهند، بنابراین دلیل تمامی وقوع زلزله ها گسیل ها می باشد و فعال شدن گسیل ها هیچ ارتباطی با فعالیت های انسانی یا انفجار به هیچ عنوان ندارد.

بیست و چهارمین محموله اتاق اصناف ارومیه به مناطق زلزله زده منتقل شد


مجموعه اقلام همانند پوشاک، لوازم خانگی و بهداشتی و لوازم مصرفی و همچنین لوازم گرمایشی همچون پتو و چادر توسط اتاق اصناف ارومیه به مناطق زلزله زده منتقل شده است.

زلزله کرمانشاه بزرگترین زلزله قرن اخیر در شمالغرب کشور/تیم کارشناسی مجلس برای گزارش میدانی در روزهای اتی راهی کرمانشاه می شود


زلزله کرمانشاه در مقایسه با زلزله بم و زلزله های مشابه تلفات و خسارت کمتری داشته است؛ به طور کلی اجزای اصلی ساختمان ها دچار آسیب کمتری شده است.

طرح "شکست‌خورده" دوچرخه‌های‌ هوشمند شهر ارومیه!


دوچرخه هایی که با اهدافی همچون کاهش ترافیک و کاهش آلودگی در برخی از نقاط "رند بالا" شهر ارومیه تعبیه شدند نتوانستند شور و علاقه مردم را به خود جذب کنند؛ متاسفانه هزینه های انجام شده در این زمینه کارساز نبود، مهم ترین بعد این مبحث غیر اصولی بودن مسیرهای در نظر گرفته شده و از سوی دیگر عدم علاقمندی مردم ارومیه به دوچرخه و نقطه عکس آن علاقه زیاد به استفاده از ماشین های شخصی سبب شکستی بزرگ در این زمینه شد!

ایران در یاری کرمانشاه


مردم ایران علی رغم تحریک های رسانه ای غرب به بیهوده نشان دادن کمک های مردمی همچنین در حال کمک رسانی و یاری به زلزله زدگان هستند.