باریش نیوز

دانش‌آموزان ساکن در کروکی هر مدرسه حتما در آن مدرسه ثبت نام می شوند


مدارس ملزم به ثبت نام دانش آموزان ساکن در داخل محدوده هستند و در صورت تکمیل شدن ظرفیت مدرسه مربوطه باید عملیات پیش ثبت نام انجام پذیرد تا پس از رفع امورات و موانع، ثبت نام اصلی صورت گیرد.

نجابت و مهمان نوازی مردم ارومیه باعث پذیرش، استقبال و افزایش متکدیان می شود!


نجابت و مهمان نوازی مردم ارومیه باعث می شود که هر شخصی که به ارومیه می آید و درخواست هزینه و پول می کند قطعا همه دست به جیب کرده و به او پولی پرداخت می کنیم که این باعث می شود .

عدم تصفیه پساب فاضلاب ها بحران خشکی دریاچه ارومیه را شدت بخشید


هدایت پساب تصفیه نشده فاضلاب به دریاچه ارومیه، علاوه بر شدت بحران خشکی دریاچه ارومیه، جان هزاران نفر را نیز به خطر خواهد انداخت.

کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شد


کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت آموزش خانواده ها در راستای پیشگیری از سومصرف مواد مخدر در فرهنگسرای محمد رسول الله محله صمدزاده ارومیه برگزار شد.

ساخت و ساز در خارج از محدوده شهر به چه قیمتی؟


چاره کار کجاست؟ مسئولینی که مجوز ساخت و ساز در اطراف شهر میدهند مقصرند؟ یا مردمی که به شهر نشینی روی آورده اند و در اطراف شهر برای خود خانه ای ساخته تا گذران زندگی کنند؟

دمای هوای استان گرم تر می شود/ ارومیه جوی آرام خواهد داشت


در طی 2 روز گذشته دمای نرمال و خوبی را در شهرستان های استان آذربایجان غربی شاهد بودیم ولی از فردا دوباره با توجه به تقویت جریانات گرم انتظار می رود که دمای هوا در شهرستان های استان  گرمتر شود.

جنازه سوخته شده کودک 3ساله در اطراف پیرانشهر از داخل تنور پیدا شد


صبح امروز جنازه سوخته شده کودک 3ساله در روستای آبخورده پیرانشهر از داخل تنور منزلی پیدا شد.

وسعت دریاچه ارومیه بعد از احیا به بیش از 4 هزار کیلومتر مربع خواهد رسید/دریاچه به لحاظ فنی قابلیت احیا دارد


دریاچه ارومیه به لحاظ ورود آب معمولا بعد از خرداد ماه به دلیل نبود باران آب زیادی وارد دریاچه ارومیه نمی شود و این باعث می شود تا تراز دریاچه ارومیه از خرداد ماه تا اواخر مهرماه با کاهش روبه رو شود.

هزینه های صرف شده دریاچه ارومیه نوعی سرمایه محسوب می شوند


هرگونه هزینه ای که برای دریاچه ارومیه صرف شد، نه تنها هزینه نبود بلکه به عنوان سرمایه گذاری محسوب می شود.

شهربازی ارومیه،فرصت سازی یا فرصت سوزی


شهربازی یکی از مطالباتی است که با قول های متعدد مدیران شهری، اکنون به عنوان یک انتظار در مردم نهادینه شده است، اما اکنون با گذشت ماه ها و سال ها از روی این قول و با شروع عملیات احداث آن، هنوز که هنوز ذره ای از آن برآورده نشه و تنها هزینه های گزاف را به دنبال خود داشت است.

حال و روز دریاچه ارومیه اسفناک است/ دریاچه تا اواخر مرداد ماه با کاهش 50 سانتی متری مواجه می شود


حال و روز امروزی دریاچه ارومیه بسیار اسفناک بوده و نیازمند توجه بیشتری است؛ با توجه به شروع فصل گرما، تا اواخر مرداد ماه با کاهش 50 سانتی متری آن مواجه می شویم.

مدرک تحصیلی من قلابی نیست/مدرک کارشناسی و مدیریت اجرائی ارشد تهران گرفته ام


در فضای مجازی یک فردی شایعه پراکنی کرده است و آن را پیگیری قضایی می کنیم؛ هم دفتر تهران و هم از ارومیه پیگیر نشر این شایعه هستیم ولی هنوز فردی که شایعه ساخته است پیدا نشده است؛ هدف آن ها این است تا عملکرد ستاد احیاد را زیر سوال ببرند و به نوعی آبروریزی کنند.

مصرف برق همچنان زیاد است


خاموش کردن حتی 1 لامپ اضافی ساده ترین راه صرفه جویی در مصرف برق است.

نبود پایانه مسافربری علت ازدحام در مرز رازی خوی است


از جمله اقدامات لازم بحث پایانه که زمینه تسهیل در خدمات رسانی به مسافران موثر است؛ نبود زیر ساخت های مناسب به خصوص در پیک مسافری که از روزهای چهارشنبه تا شنبه را شامل می شود.

  اخبار شهر را بيشتر از كدام رسانه خبري پيگيري ميكنيد؟

70.36

17.96

3.89

2.99