باریش نیوز

پارک بانوان؛ بهانه ای برای افزایش فراغت‌های زنانه و صیانت از حقوق زنان


پارک بانوان، یکی از مطالباتی است که از سوی قشر زنان مورد درخواست بوده و تنها باغ نرگس ارومیه، پاسخگوی مطالبات آنان نمی باشد، لذا با ساخت پارک های بیشتر، اوقات فراغت زنانه نیز افزایش یافته و به نوعی از حقوق آنان صیانت لازم صورت می گیرد.

مسئولان سند تحول بنیادی آموزش و پرورش را اجرا کنند


سند تحول بنیادی آموزش و پرورش، جز سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه آموزش و پرورش می باشد که انتظار می رود، مسئولان با رعایت آن، افراد خلاق، توانمند، با استعداد و تربیت یافته در حوزه مباحث اخلاقی به جامعه تحویل داده شود.

انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه حقیقت ندارد


طرح انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه از سوی مدیر عامل شرکت آب ومنطقه ای آذربایجان شرقی در شورای اقتصاد مطرح و به تصویب رسیده  وبرای تامین آب شرب،صنعتی و کشاورزی آذربایجان شرقی می باشد و هیچ گونه ارتباطی با ستاد احیای دریاچه ارومیه ندارد.

نجات جان "آرتمیا ارومیانا" در گرو بازگشت دوباره دریاچه ارومیه


غلظت بالای نمک دریاچه ارومیه از دلایل نابودی تنها موجود زنده دریاچه ارومیه، "آرتمیا ارومیانا" است و برای احیا دوباره این موجود باید دریاچه به حالت اولیه خود بازگردد.

شهربازی مدرن ارومیه/ عنصر مهم جذب توریست


افتتاح شهربازی ارومیه  در دهکده ساحلی چی چست که در دست اقدام شهرداری ارومیه است، یکی از برنامه های کاربردی و جالب مدیران شهری برای کلانشهر ارومیه خواهد بود و می تواند پاسخگوی بخشی از نیازهای همشهریان باشد.

وزش باد و رشد ابر در آذربایجان غربی


دوم و سوم مهرماه شاهد رشد ابر و گاها وزش باد خواهیم بود، و این وضعیت تا روز چهارشنبه ادامه می یابد.

نقدهایی که سبب بهبود فضای نمایشگاه کتاب آذربایجان‌غربی می‌شود


با هدف بهبود فضای نمایشگاه سراسری کتاب آذربایجان غربی در سال های آتی، بخشی از گله ها و انتقادات مردم را انعکاس دادیم.

علم و اخلاق در آموزش و پرورش مستتر است


تحولاتی که امروزه شاهد وجود آن ها هستیم، پشت میزهای درس و کلاس تربیت یافته اند، و لذا علم و اخلاق در آموزش و پرورش مستتر می باشد.

افزایش قیمت نان به شرط بهبود کیفیت آن


این روزها شاهد زمزمزمه افزایش ده تا 15 درصدی قیمت نان هستیم و امیدواریم با این افزایش های هر ساله بتوانیم با بیان گوشه ای از مشکلات مردم کیفیت را بالاتر مشاهده کنیم و همچنین شاهد نظارت جدی و بهتری باشیم.

برترین‌های مرحله استانی جشنواره بین المللی قصه‌گویی مشخص شدند+ تصاویر


در بیستمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی آذربایجان‌غربی، برترین‌های مرحله استانی جشنواره بین المللی قصه‌گویی مشخص و تجلیل شدند.

عامل انسانی سنگین‌ترین مسئولیت را در برابر تصادفات جاده‌ای بر عهده دارد


بسیاری از جاده‌ها همچنان خطرناک بوده و برخی پیچ‌ها همچنان غیراستاندارد طراحی شده‌اند، و البته عرض بسیاری از اتوبان‌های ما پُر از ایراد هستند، اما در برابر همه این‌ها، عامل انسانی سنگین‌ترین مسئولیت را بر عهده دارد.

بنیتا و آتنا؛ تلنگری گوش خراش که سبب بیداری والدین شد


ماجرای آتنا و بنیتا، تلنگری بود که خانواده ها بیش از قبل به زندگی فرزندان خود توجه کرده و نسب به استقلالی که به آنان داده می شود، حساس تر عمل کنند.

رژیم صهیونیستی غده سرطانی جامعه اسلامی است


رژیم صهیونیستی، یک غده سرطانی است که آمریکا بر علیه مظلومان برنامه ریزی کرده و در عراق و سوریه به جان مردم فتاده است؛ 58 هزار آواره عراق در ایران و آذربایجان غربی وجود دارد که لازمه توجه و اهمیت می باشند.

شهرهای مرزی آذربایجان‌غربی از 150 میلیون تومان کتاب بهره مند می شوند


استاندار آذربایجان غربی و معاون وزیر ارشاد با حضور در مراسم افتتاح پانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان، یکصد و 50 میلیون تومان کتاب به مناطق محروم و شهرهای مرزی آذربایجان غربی هدیه دادند.