باریش نیوز

رسیدگی به خانواده‌های شهدا جزء وظایف اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است


حوزه‌های آموزش دانشگاه‌ها، مدارس، فعالیت های فرهنگی، حسینیه ها، تلاش‌هایی که در بخش های تعاون انجام می‌گیرد، حوزه‌های مسکن، اشتغال، تسهیلات، بهداشتی درمانی و در بخش فرهنگی اردوهای زیارتی ، صیاحتی و اردوهای یک روزه که در خود شهرستان انجام می‌گیرد چندمورد از اقدامات بنیادشهید می‌باشد.

سریال "اوجاداقلار" با مشارکت منطقه آزاد ماکو درحال تولید می باشد/سریال در اسفندماه سالجاری به روی آنتن می رود


در سریال "اوجاداقلار" در کنار بازیگرانی از آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی تلاش شده از پتانسیل بازیگران شهر ماکو استفاده شود و می توان گفت حدود 6 تن از بازیگران اصلی و 20 نفر از بازیگران فرعی از منطقه آزاد ماکو انتخاب شده و جز معدود سریال هایی است که تلاش به استفاده از پتانسیل بومی منطقه نموده است.

ردپای تبعیض بین مدارس روستایی و شهری!


مسئولان "محترم" با اندکی تفکر در این موضوع می توانند توجه های خود را به سوی دانش آموزان یکسان کنند تا هرگز دانش آموزی در سراسر ایران اسلامی حداقل کمبودی در زمینه آموزش و پرورش نداشته باشند و ضروری است که آقایان مسئول بدانند دانش آموزان روستایی نیز جزو آینده سازان ایران اسلامی و  این مرز و بوم می باشند.

تنها در 20 مسجد استان نماز صبح اقامه می شود/اوقاف توانایی بکارگیری خادم 24 ساعته در مساجد را ندارد


مساجد کمی در ارومیه هنگام برپایی نماز صبح فعال می باشند؛ مساجد خادمی می خواهند که شبانه روزی در آن فعالیت داشته باشد و برخی مشکلات ساختاری نیز وجود دارد و در برخی مساجد نیط از روی ایثار است که مساجد شبانه روزی به روی نماز گزاران باز می باشند.

تالار مرکزی ارومیه جز ۸ تالار بزرگ کشور/ آذربایجان غربی جز چهار استان برتر کشور در موضوع بیشترین گروه های نمایشی و تئاتر است


شش ماهه اول بالغ بر ۱۴۰ عنوان اثر مجوز گرفته و به چاپ رسیده است؛ در کنگره ملی ۱۲۰۰۰ شهید استان نیز که فرهنگ و ارشاد اسلامی استان وظیفه تدوین و تالیف این کنگره را برعهده دارد بالغ بر ۱۸۰ کتاب در عرصه دفاع مقدس رونمایی می شود

استقبال خوب مردم از فرهنگ مهدویت/مدارس و دانشگاه ها دارای ظرفیتی مهم برای افزایش گسترش فرهنگ مهدویت می باشند


جلسات تخصصی بیشتری باید در راستای گسترش فرهنگ مهدویت برگزار شود و به شبهاتی که جوانان در این مورد دارند با برگزاری کلاس های تخصصی پاسخ داده شود.

ورود آسیب جزئی به آثار تاریخی آذربایجان غربی در پی زلزله


با مرمت های جزئی و مقطعی تمامی این آسیب ها قابل رفع هستند و هرگز آسیب جدی به ابنیه تاریخی آذربایجان غربی وارد نشده است.

مردم حداقل سالی یک بار به زیارت امام رضا بروند تا از فضیلت ها و محبت های ایشان برخوردار شوند


از امام جواد روایت است که ازاو می‌پرسند؛ ارزش زیارت امام حسین (ع) بالاتر است یا امام رضا(ع) در جواب میفرماید ، ارزش زیارت امام رضا(ع) چون جمعیت زیادی برای زیارت امام حسین می‌روند ولی در زیارت امام رضا محدودیت وجود دارد، بهتر است مردم حداقل سالی یک بار به زیارت امام رضا بروند تا از فضیلت ها و محبت های ایشان برخوردار شوند.

رویکرد بسیج خدمت رسانی در حرکت های جهادی می باشد/ بسیجیان سرتاسر کشور در هفته بسیج با مقام معظم رهبری دیدار خواهندکرد


نقش بسیج در ایجاد امنیت و الگوسازی در خاورمیانه بر هیچ کس پوشیده نیست، خداوند را شاکریم که بسیج به عنوان یک الگوی بی بدیل  در کشورهای اسلامی تبدیل شده و به تمامی مسلمانان جهان نشان داد که با حرکت مردمی می توان در مقابل استکبار ایستادگی کرد.

امشب صدای تیشه از بیستون نیامد- شاید به زیر آوار فرهاد، رفته باشد


وای از بی مهری فصلی که شروعش با مهر بود ، وای از بی مهری خانه های مهر،  که مهر مادران و پدران را خاموش کرد؛ وای از سستی بنیان خانه هایت که  فاجعه را در دیار عشق رقم زد

اعطای وام دانشجویی به 357 دانشجو/ در حال حاضر در حدود 25 هزار دانشجوی پیام نور در استان وجود دارد


از تعداد کل دانشجوهای پیام نور 1403 نفر دانشجوی ارشد و بقیه دانشجو ها در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل می باشند؛ در حال حاضر 692 کد رشته محل در کارشناسی و 205 کد رشته محل در ارشد وجود دارد.

جذب 3050 دانشجوی جدید در مهر ماه سال جاری/تصمیمی بر ادغام دانشگاه علمی و کاربردی با دیگر دانشگاه ها در مقطع فعلی وجود ندارد


بالغ بر 9300 دانشجو در در مراکز دانشگاه جامع علمی و کاربردی مشغول به تحصیل هستند که 6500 نفر در گروه مدیریت، 1600 نفر در گروه صنعت و فنی، 900 نفر در گروه فرهنگ و هنر و 300 نفر در گروه کشاورزی در حال تحصیل می باشند.

هیچ بررسی کارشناسی و میدانی در بحث میزان مطالعه صورت نگرفته است


هیچ بررسی کارشناسی و میدانی در بحث میزان سرانه مطالعه صورت نگرفته و ارقام و آماری بیان شده براساس بررسی های میدانی و ملی نمی باشد؛ استان آذربایجان غربی امسال نیز، سعادت برگزاری ششمین جشنواره سراسری یادمان ولایت را دارد.

هیچ بررسی کارشناسی و میدانی در بحث میزان مطالعه صورت نگرفته است


هیچ بررسی کارشناسی و میدانی در بحث میزان سرانه مطالعه صورت نگرفته و ارقام و آماری بیان شده براساس بررسی های میدانی و ملی نمی باشد