باریش نیوز

بزرگترین انبارنفت شمالغرب کشور در ارومیه تا پایان سال 96 بهره برداری می شود/ انبارنفت ارومیه مطابق با آخرین استاندارد های بین المللی ساخته شده است


متاسفانه وجود انبار ارومیه در داخل شهر  سبب ایجاد مشکلاتی شده است و درصدد انتقال انبار نفت فعلی ارومیه به محل جدید که حدودا 30 کیلومتر از شهر فاصله دارد می باشیم؛ خوشبختانه 97 درصد از پروژه ساخت انبار پیشرفت داشته است و امید است حداکثر تا پایان سالجاری از این انبار بهره برداری نماییم،ظرفیت این انبار نیز 120میلیون لیتر بوده و براساس آخرین استانداردهای بین المللی ساخته شده و جز معدود انبارهایی است که در کل کشور ساخته شده است.

از معاملات انجام شده در بورس آبان ماه 25.5 درصد مربوط به خرید است


لازم به ذکر است در طول ماه گذشته 250کد معاملاتی جدید نیز در بورس استان برای سهام داران جدید الورود صادر گردیده است، هم چنین شاخص کل بازار بورس با 2 هزارو294 واحد افزایش در مقایسه با ماه گذشته به 88هزار و 774 واحد و هم چنین شاخص کل بازار فرابورس نیز با 69 واحد افزایش به رقم 1 هزار و 12 واحد رسید.

توزیع پنل خورشیدی بین عشایر استان/مجموع تولیدات عشایر استان 230 هزار تن می باشد


16 هزار تن گوشت، 10 هزار تن شیر، 3 هزار تن  پشم و محصولات باغی و کشاورزی توسط عشایر استان تولید می شود.

پروژه سولفات پتاسیم با 70 درصد پیشرفت برای 40 نفر اشتغال زایی خواهد کرد


در حال حاضر 250 نفر کارمند پتروشیمی ارومیه بوده که با پروژه سولفات پتاسیم نزدیک 300 نفر خواهدشد  وبا وجود پروژه اسید سولفوریک نیز 30 نفر اشتغال زایی جدید شکل خواهد گرفت، هم چنین یکی از دلایل سود دهی بالا پتروشیمی ارومیه تولید بالا و فروش محصولات می باشد.

کشور به تصمیمات عاقلانه نیاز دارد/فکری جدی به حال دریاچه ارومیه باید کرد


موضوع مهم بحث دریاچه ارومیه است که باید فکر جدی به حال دریاچه ارومیه کرد؛ حدود ۸ میلیارد تن نمک در این دریاچه موجود است که در صورت خشک شدن نواحی شمال غربی کشور خالی از سکنه خواهند شد، احیا دریاچه را نباید محدود به‌ بودجه ریزی جاری کشور کرد.

نوسان اقتصادی، ناامنی منطقه مشکلات سرمایه گذاری در آذربایجان غربی/ ابتدایی ترین زیرساخت ها برای حمایت از سرمایه گذار در استان وجود ندارد


استان آذربایجان‌غربی و به خصوص شهر ارومیه یکی از استان‌هایی است که پتانسیل‌های بسیار بالایی در راستای سرمایه گذاری دارد اما موانع و مشکلاتی پیش روی آن وجود دارد که اجازه فعالیت را نمی‌دهد.

جلسات اقتصادی در سطح کلان و خرد کدام مشکل کسب و کار را حل کرده است؟ / بخش خصوصی به عنوان مغز متفکر اجرایی در کنار دولت است


باید مصوبات عمل شده و نشده را شناسایی و بررسی کنیم و برای پیگیری و به نتیجه رساندن این مصوبات وزارت دیگری تشکیل دهیم.

در کارخانجات استان به طور کلی ۷۰۰ نفر مشغول به کار می باشند


سیگارهای تولید شده از برندهای فروردین، تیر و بهمن است و بیشتر توتون ها نیز در استان های رشت و مازندران تولید می شود، از این تولیدات درصد ناچیزی در ارومیه می باشد

اداره راه و شهرسازی به تعهدات خود در خصوص جاده پلدشت عمل کند/شهرک صنعتی ماکو با صد در صد ظرفیت خود در حال فعالیت است


سال گذشته بین منطقه آزاد ماکو و اداره راه و شهرسازی استان و فرمانداری پلدشت تفاهم نامه ای در خصوص اجرا و زیرسازی  جاده پلدشت - مرنگلر با طول 23 کیلومتر منعقد شد که توسط آن منطقه آزاد ماکو و آسفالت جاده توسط راه وشهرسازی استان صورت گرفته است، اما متاسفانه با وجود آماده بودن 15 کیلومتر از جاده برای آسفالت، راه و شهرسازی از ادامه پروژه امتناع ورزیده و نبود بودجه کافی را بر این تصمیم مدعی شده و به تعهدات خود در این خصوص عمل نکرده است. 

حذف کاشت چمن از چرخه فضای سبز ارومیه /بهره برداری از پارک جنگلی 3 هکتاری شهرک گلمانخانه در هفته آینده


در بین فضاهای چمن‌ موجود در زیر فشار قوی‌ها  از گونه گلهای گل محمدی کاشته شده است تا درآینده بتوانیم زیبایی را افزایش داده و در مصرف آب صرفه جویی کنیم؛ درطی سال‌های گذشته نزدیک به یک میلیارد تومان صرف هزینه آبیاری گونه‌های گیاهی در ارومیه شده است این در صورتی است که با کاشت گل‌های گل محمدی یک صدم این آب مورد نیاز خواهد بود.

کشاورزی آذربایجان در آتش بی تدبیری مسئولان سوخت!


آقایان مسئول وضعیت کشاورزی استان و فروش محصولات کشاورزی مناسب نیست، "وخیم" است؛ امسال به وفور مشاهده شد که محصولات کشاورزی استان روی دست کشاورزان باد کرده و به فروش نمی رسید.

در طی 4 سال اخیر تراموا فقط در حد یک شعار مطرح شد/باید انتقادات در راستای بهبود شرايط فعلی شهر و مردم مطرح شود


اگر در مدت 4 سال پروژه تراموا در مسيرهای كوتاهتر برنامه ريزی می‌شد، امروز شاهد افتتاح تراموا بوديم.

افزایش 15 درصدی قیمت نان/هیچ تغییری در کیفیت نان ایجاد نمی شود!


از چند ماه پیش زمزمه های بسیار زیادی در رابطه با افزایش قیمت نان به گوش می رسید و هم اکنون نیز اخبار منتشر شده حاکی از تصویب افزایش قیمت نان دارد؛ نیاز مبرم و روزانه مردم به نان بر حساسیت این موضوع می افزاید .

آگهی استخدام در شرکت‎های تابعه وزارت نفت منتشر شد


شرایط و زمان ثبت نام در آزمون استخدامی در شرکت‎های تابعه وزارت نفت اعلام شد.