15:09|پنجشنبه, مهر 14 ,1401
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1400 - 13:12
کد خبر: 16383

آغاز بهره برداری از طرح آبرسانی به 21 روستای شهرستان ماکو

در مراسمی با حضور فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو و سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان، بهره برداری از طرح آبرسانی به 21 روستای شهرستان ماکو آغاز شد.
آغاز بهره برداری از طرح آبرسانی به 21 روستای شهرستان ماکو

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، در مراسمی با حضور فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو و سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان، بهره برداری از طرح آبرسانی به 21 روستای شهرستان ماکو آغاز شد.

این طرح با هدف بهبود کیفیت آب شرب این روستاها و همچنین تامین آب شرب شهرک صنایع کوچک ماکو با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو، قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه شهدا و شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی اجرا و با 23 کیلومتر لوله گذاری و 100 میلیارد ریال اعتبار، یک هزار و 528 خانوار روستایی با پنج هزارو 300 نفر جمعیت از آب شرب سالم بهداشتی و پایدار برخوردار شدند. 

همچنین بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به روستای حصار شهرستان ماکو نیز آغاز شد.

برای اجرای این طرح 350 میلیون ریال اعتبار هزینه شده و با بهره برداری از آن، آب شرب سالم، بهداشتی 89 خانوار با 420 نفر جمعیت تامین شد.

در مراسمی که به همین مناسبت و با حضور فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو ترتیب یافته بود، سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، پروژه های آبرسانی را از جمله پروژه های مهم و زیربنایی عنوان و از همکاری و مشارکت سپاه شهدای استان و سازمان منطقه آزاد ماکو در اجرای این طرح ها قدردانی کرد. 

یوسف شمچی با بیان اینکه  آب آشاميدني شهرستان ماکو کاملا استاندارد است، افزود: ‌آب آشامیدنی ارائه شده به مشترکین در ماکو و طرح آبرسانی اخیر صورت گرفته به ۲۱ روستای این شهرستان از استانداردهای سازمان بهداشت و سلامت برخوردار است. 

وی، هدف از اجرای طرح آبرسانی به ۲۱ روستای شهرستان ماکو را افزایش کیفیت و سلامتی مطابق با پارامترهای بهداشتی عنوان کرد و اظهارکرد:

‌با تغییرات پیش آمده در این پروژه تا ۴۰ سال آینده نیاز آب شرب این روستاها تامین می شود. 

 سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از کاهش قطعی آب در این روستاها با بهره برداری ازاین پروژه خبر داد و افزود: با اجرای خط انتقال آب صورت گرفته در این پروژه، مشکل آب شرب این روستاها نیز برطرف گردید. 

 شهرستان ماکو دارای ۱۲۰ روستا است که از این میزان ۱۰۰ روستا با 40 هزار نفر جمعیت تحت پوشش خدمات شركت آب و فاضلاب قرار دارند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید