10:40|یکشنبه, مهر 10 ,1401
تاریخ انتشار: 04 اردیبهشت 1399 - 12:14
کد خبر: 14229
به گزارش باریش:

تأمین آب شرب بیش از یک‌هزار خانوار روستایی در ماکو

با اتمام و بهره‌برداری از طرح آبرسانی 21 روستای شهرستان ماکو، آب شرب سالم و بهداشتی یک هزار و 530 خانوار روستایی با پنج هزارو 494 نفر جمعیت تأمین می‌شود.
تأمین آب شرب بیش از یک‌هزار خانوار روستایی در ماکو

به گزارش سرویس اجتماعی ‌باریش‌نیوز، عملیات اجرایی آبرسانی به 21 روستای شهرستان ماکو آغاز و یک طرح آبرسانی دیگر نیز به بهره برداری رسید.

در مراسمی که به همین مناسبت و با حضور فرمانده سپاه شهدا آذربایجان‌غربی، فرماندار و مدیرعامل منطقه آزاد ماکو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی برگزار شد، عملیات اجرایی طرح آبرسانی 21 روستایی شهید جواد قنبری شهرستان ماکو آغاز شد.

برای اجرای این طرح که با مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه ماکو، منطقه آزاد و شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی انجام خواهد شد، بیش از 22 کیلومتر عملیات حفاری و لوله گذاری پیش‌بینی شده است.

با اتمام و بهره‌برداری از این طرح، آب شرب سالم و بهداشتی یک هزارو530 خانوار روستایی با پنج هزارو 494 نفر جمعیت تامین خواهد شد.

درادامه این مراسم، بهره برداری از طرح آبرسانی به روستای «آداغان» شهرستان ماکو نیز آغاز شد.

با بهره برداری از این طرح، 162 خانوار با 785 نفر جمعیت از آب شرب سالم وبهداشتی برخوردار شدند.

برای آبرسانی 21 روستایی شهید جواد قنبری شهرستان ماکو اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال پیش بینی و برای افتتاح طرح آبرسانی به روستای «آداغان»  شهرستان ماکو اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 850 میلیون ریال صرف شده است.

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید