23:27|سه شنبه, فروردین 01 ,1402
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1398 - 09:40
کد خبر: 13828
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با باریش؛

محورهای ارتباطی 48 روستای آذربایجان‌غربی بر اثر بارش برف مسدود است

طی بیست و چهار گذشته، با تلاش راهداران 380 کیلومتر از محورهای آذربایجان‌غربی برف روبی شداما تا کنون محورهای ارتباطی 48 روستا نیز مسدود است.
محورهای ارتباطی 48 روستای آذربایجان‌غربی بر اثر بارش برف مسدود است

ارسلان شکری، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با سرویس اقتصادی باریش نیوز، از برف روبی 6 محور شریانی و هشت محور غیر شریانی خبر داد و عنوان کرد: در بیست و چهار گذشته  و در پی کولاک و بارش شدید برف، 35 مرتبه عملیات برفروبی به حجم 380 کیلومتر در محورهای ارتباطی استان انجام شده است.
 
وی با اشاره به مجموع ساعات بارش برف در محورهای ارتباطی استان به میزان  39 ساعت و کولاک به میزان 12 ساعت ادامه داد: تناژ مصرفی شن و نمک در سطح محورهای ارتباطی جهت جلوگیری از یخبندان 320 تن بود که در جریان این عملیات برف روبی 34 نفر از همکاران راهداری با 17 دستگاه ماشین آلات نسبت به انجام این عملیات اقدام کردند.

شکری با تاکید بر رهاسازی 10 عدد خودروی در راه مانده اظهار کرد: محور مهاباد _ بوکان(برهان) و محور پیرانشهر _ تمرچین مسدود بوده و راهداران درصدد بازگشایی محورهای مذکور هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به مسدود بودن 48 روستا بر اثر بارش برف در محورهای ارتباطی استان ادامه داد: 30 روستا در شهرستان تکاب ، 9 روستا در شهرستان سلماس ، 8 روستا در شهرستان پیرانشهر و یک روستا در شهرستان چالدران مسدود است و هم استانی‌های عزیز که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده‌های این استان و کشور می‌توانند با سامانه ۱۴۱ و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید